Aktualności Gimnazjum
eTwinninng w roku szkolnym 2016/2017

Czym jest eTwinning…

eTwinning to międzynarodowy program Unii Europejskiej. Program ten bazuje na współpracy szkól europejskich i polega na realizowaniu wspólnych działań za pośrednictwem technologii   informacyjnych (ICT). Celem programu jest wspieranie bliźniaczej współpracy szkól w Europie. Program ten jest również  okazją do wymiany informacji i wiedzy ponad europejskimi granicami, zawarcia nowych znajomości, poznania różnych kultur oraz wspólnego uczenia się.

Zalety projektów eTwinning to przede wszystkim:

  • motywacja do nauki,
  • dostosowanie zadań do możliwości każdego ucznia,
  • dostosowania tematu i czasu trwania projektu do potrzeb uczniów,
  • bezpieczny Internet – narzędzia i obszary pracy eTwinning są dostępne tylko dla uczestników programu pod kontrolą nauczyciela

W bieżącym roku szkolnym, grupa  uczniów  klas pierwszych gimnazjum realizuje projekt korespondencyjny  „My pen pal”. Partnerami  w przedsięwzięciu są  rówieśnicy ze szkoły „Giovanni XXIII” w Premanie  we Włoszech. Projekt korespondencyjny ma na celu wymianę listów z grupą rówieśników oraz prezentację typowych aspektów z życia młodego człowieka tj. autoprezentacja, formy spędzania czasu wolnego, tradycje świąteczne, życie szkolne i najbliższa okolica. Projekt realizowany jest w języku angielskim. Koordynator projektu: Jadwiga Koguc.

 
WALENTYNKOWY KONKURS RECYTATORSKI

14 lutego 2017 r. w krzeszowskim gimnazjum odbył się „Konkurs recytatorski miłosnej poezji polskiej i anglojęzycznej”, zorganizowany przez p. K. Andrasik, p. J. Koguc (nauczycielki j. angielskiego) oraz p. H. Kuryś (polonistkę).

Celem konkursu była popularyzacja najpiękniejszych liryków miłosnych, doskonalenie umiejętności recytatorskich i językowych uczniów oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji polskiej i angielskiej.

Oceniane przez komisję, w której skład weszła także Wiktoria Mucha – przewodnicząca samorządu Uczniowskiego, było nie tylko pamięciowe opanowanie tekstu i dobór repertuaru, ale także poziom trudności wykonywanych utworów, odpowiednia modulacja i siła głosu oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Zwycięzcami konkursu zostali:

Marlena Szczębara (kl. III B) – I miejsce

Wiktoria Sieniawska (kl. III A) i Wiktoria Kulińska (kl. II B) – II miejsce

Jakub Łepko (Kl. II B) – III miejsce

 

 
Walentynki

Wszyscy wiemy, że święty Walenty jest patronem zakochanych, a dzień jego imienin – 14 lutego, obchodzimy jako Dzień Zakochanych, czyli Walentynki. Jednak prawie nikt nie pamięta, kim był ów święty.

Walenty był rzymskim kapłanem. Żył w III wieku naszej ery. Wiadomo, że zginął śmiercią męczeńską. Patronem zakochanych został dość przypadkowo. 15 lutego swoją patronkę Juno czciły rzymskie dziewczęta. Tego dnia chłopcy ofiarowali swoim wybrankom drobne prezenty. A że ów zwyczaj był bardzo popularny i lubiany, chrześcijaństwo postanowiło przyswoić tę pogańską tradycję. I tak rzymską Junonę zastąpił Święty Walenty.

Walentynki od bardzo dawna obchodzone są w krajach anglosaskich. Do Polski zwyczaj  ten dotarł kilkanaście lat temu. Jednym z najpopularniejszych walentynkowych zwyczajów, bez którego trudno sobie wyobrazić  ten dzień  jest niewątpliwie „Poczta Walentynowa”. 14 lutego w naszej  szkole można było wysłać list miłosny do swojego "obiektu westchnień". Dzień później  z okazji Walentynek odbyła się szkolna dyskoteka.  Wszyscy doskonale się bawili tańcząc w rytm ulubionej muzyki, na pięknie udekorowanej przez uczniów klasy IIIb sali gimnastycznej.

 
Bal zimowy 2017

W sobotę 14 stycznia2017 r.  krzeszowscy gimnazjaliści  rozpoczęli ferie zimowe imprezą wpisaną już w tradycję Zespołu Szkół w Krzeszowie – balem zimowym.  Wszyscy bawili się doskonale, jednak z najradośniejszym odzewem spotkały się zajęcia taneczne (zumba) prowadzone przez instruktora, podczas których zarówno dziewczęta, jak i chłopcy mieli okazję sprawdzić swą kondycję oraz rytmiczność. Przez rodziców uczniów kl. II przygotowany został poczęstunek, w czasie którego uczniowie otrzymali także paczki mikołajkowe, a wszystko fundowała Rada Rodziców Gimnazjum w Krzeszowie.  Bal zimowy to idealna forma podsumowania pracy gimnazjalistów w I semestrze, wprowadzająca w radosny i beztroski nastrój ferii zimowych.

 

 
Dzień Języków Obcych

Tradycją naszej szkoły stały się obchody Dnia Języków Obcych. W tym roku ten dzień odbył się pod hasłem „The importance of grammar”. Naszym głównym celem była realizacja treści  programowych poprzez aktywny udział uczniów  w  zajęciach, które miały formę warsztatów gramatycznych i kulinarnych. W ramach zorganizowanych zajęć młodzież z klas I i III poszerzała swoją wiedzę na temat wybranych struktur gramatycznych. Wykorzystując zdobytą wiedzę teoretyczną w praktyce, uczniowie wykonali plakaty przedstawiające poznane konstrukcje gramatyczne a  następnie prezentowali swoją wiedzę w grupach językowych. Uczniowie klas II mieli okazję podzielić się swoimi talentami kulinarnymi. Własnoręcznie przygotowali rozmaite przekąski, takie jak: kolorowe babeczki, kanapki, ciasta i smaczne sałatki. Pokazy kulinarne opatrzone były komentarzami w języku angielskim, dzięki czemu uczniowie utrwalali poznane wcześniej słownictwo w interesujący i praktyczny sposób. Dodatkowym atutem tej lekcji była możliwość degustacji przygotowanych potraw. Dzięki  organizacji Dnia Języków Obcych uczniowie mieli  okazję wziąć udział w ciekawych inicjatywach promujących naukę języków obcych.

 
WRÓŻBY ANDRZEJKOWE

Więcej…
 
Z wizytą w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie

Uczniowie klas I pod opieką p. J. Konior oraz  wychowawców: p. A. Jaśkowskiej – Czop i p. H. Huryś mieli przyjemność obejrzeć spektakl „O dwóch takich, co ukradli księżyc”, powstały w oparciu o popularną powieść K. Makuszyńskiego.

Więcej…
 
Pirackie powitanie pierwszaków

18 października 2016 r. odbyły się w naszej szkole długo oczekiwane Otrzęsiny uczniów klas pierwszych. W tym roku trzecioklasiści wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością, przyjmując najmłodszych kolegów do społeczności szkolnej.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 20

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox