Aktualności Gimnazjum
KOMERS 2018

We wtorek (12 czerwca) odbył się uroczysty bal będący uwieńczeniem trzyletniej edukacji gimnazjalistów w murach naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor, podsumowując kilkuletni pobyt uczniów klas trzecich w krzeszowskim gimnazjum. W imieniu wszystkich, już za kilkanaście dni absolwentów, głos zabrał Jakub Łepko z kl. III „b”, który podziękował nauczycielom za trud włożony w edukację, zaś rodzicom – za tak wspaniałe przygotowanie komersu. Zabawę i poczęstunek poprzedził występ taneczny wszystkich uczniów – polonez, przygotowany przez p. W.Wojtak. Po części oficjalnej trzecioklasiści już po raz ostatni wesoło bawili się we wspólnym gronie.

 
Światowy Dzień bez Papierosa

Jak co roku 31 maja 2018 r. obchodziliśmy „Światowy Dzień bez Papierosa”. W tym roku szkolnym odbył się on w dniu 30 maja. Uczniowie kl. III gimnazjum, przedstawili krótką część artystyczną pod tytułem „Sąd nad papierosem”. Była w nim mowa o negatywnym wpływie palenia tytoniu przede wszystkim na nasze zdrowie, urodę i finanse… Warto pamiętać, że zdrowie to  jeden z naszych największych skarbów jaki mamy i trzeba o nie dbać. Opiekunem apelu była p. A. Fusiarz.


 
„Poezja robi z łez perły…” – sukces w wojewódzkim konkursie polonistycznym

27 maja Aleksandra Chara - uczennica klasy III „a” krzeszowskiego gimnazjum - brała udział w Zespole Szkół im. ks. S. Staszica w Jeżowem w uroczystym spotkaniu,  będącym  uwieńczeniem VII Podkarpackiego Konkursu Twórczości Literackiej „Gdy słowa dojrzewają…”. Poetycki talent Oli został doceniony i gimnazjalistka zajęła III miejsce, co jest niebywałym sukcesem, gdyż  konkursie brali udział uczniowie aż z siedmiu powiatów. W konkursie udział brali również: Anna Kusz i Katarzyna Kopel z kl. II „a” oraz Kamil Taras z kl. III „a” gimnazjum.
Dzięki uczestnictwu w konkursach polonistycznych młodzi ludzie mogą rozwijać swój talent oraz wrażliwość na piękno literatury, szczególnie poezji.

 

 

 
„Jaka wielka jest Warszawa! Ile dumy i radości w sercach nam stolica budzi!”

Trzecioklasiści, po trudach egzaminu gimnazjalnego, razem z wychowawczyniami – p. T. Darmobit i p. A. Waliłko oraz ks. A. Łopockim spędzili dwa dni w Warszawie, poznając historię i kulturę swej stolicy.    
Uczniowie znali przeszłość Polski z lekcji historii czy też języka polskiego, lecz doskonałym poszerzeniem ich wiedzy była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, Zamku Królewskim, Pałacu w Wilanowie oraz Łazienkach. Niewątpliwą atrakcją dla gimnazjalistów było także uczestnictwo w nagraniu popularnego programu w TV oraz poznanie pracy w mediach. Z dużym zainteresowaniem uczniowie wgłębiali się również w tajniki polityki w Sejmie RP, by później z wielkimi emocjami obejrzeć Stadion Narodowy i wysłuchać ciekawostek sportowych. 
Wycieczka miała charakter nie tylko edukacyjny. Trzecioklasiści już wkrótce opuszczą mury gimnazjum, zaś chwile wspólnie spędzone z kolegami i koleżankami oraz wychowawczyniami w Warszawie są doskonałą formą podsumowania edukacji w krzeszowskiej szkole.

 

 
Z wizytą w Nadleśnictwie Rudnik

25 kwietnia uczniowie klas drugich z wychowawczyniami  wzięli udział w akcji sadzenia lasu. Przedstawiciel  nadleśnictwa – p. Henryk Dzierga  uświadomił gimnazjalistom konieczność dbania o otaczającą nas przyrodę, opowiedział o występujących na naszych terenach zwierzętach oraz pokazał, jak zasadzić drzewko (buk), aby  się przyjęło i rosło setki lat. Drugoklasiści z wielkim entuzjazmem wzięli do rąk łopaty i z zapałem sadzili sadzonki. Nagrodą za pracę było ognisko i pyszne kiełbaski.
Współpraca krzeszowskiej szkoły z Nadleśnictwem Rudnik trwa już kilka lat i jest niezwykle ważnym punktem w kształtowaniu świadomości ekologicznej młodych ludzi.

 
„Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń…”

GIMNAZJALNE TARGI EDUKACYJNE

21 marca gimnazjaliści uczestniczyli w zorganizowanych na terenie krzeszowskiej szkoły targach edukacyjnych. Szczególnie dla trzecioklasistów, stojących przed trudnym wyborem  dalszej ścieżki edukacyjnej, spotkania z reprezentantami oraz absolwentami  szkół średnich były wyjątkowo cenne.
Przedstawiciele zaproszonych szkół: Liceum Ogólnokształcącego im. S. Czarnieckiego w Nisku, Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, Zespołu Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie, Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. gen. W. Sikorskiego w Stalowej Woli, Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju, Zespołu Szkół Licealnych im. B. Chrobrego w Leżajsku, Zespołu Szkół Technicznych im. T. Kościuszki w Leżajsku oraz Zespołu Szkół im. gen. W. Sikorskiego w Rudniku zaprezentowali swą ofertę edukacyjną proponowaną na najbliższy rok szkolny oraz służyli gimnazjalistom cenną radą dotyczącą trudnego wyboru przyszłego zawodu. Ponadto uczniowie otrzymywali informatory i ulotki, a także mogli porozmawiać na temat wymagań edukacyjnych, oferowanych profili klas, ale i atmosfery panującej w szkołach i wszelkich atrakcji czekających na nowych podopiecznych.
Serdecznie dziękujemy Zaproszonym Gościom za czas poświęcony naszym uczniom i zaangażowanie, z jakim wprowadzali przyszłych absolwentów krzeszowskiej szkoły w kolejny etap edukacyjny.

 
BAL ZIMOWY

W sobotę, tuż przed feriami uczniowie podsumowali I semestr wspólną zabawą na balu zimowym. 

Więcej…
 
Program eTwinning

Uczennice z klas II gimnazjum pod opieką p. Jadwigi Koguc biorą udział w międzynarodowym projekcie wymiany korespondencyjnej w ramach programu eTwinning.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 23

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox