Aktualności Gimnazjum
Wycieczka dla uczniów wyróżnionych

W dniu 22.06.2017 r. w przeddzień zakończenia roku szkolnego 2016/2017 odbyła się wycieczka dla uczniów wyróżnionych z gimnazjum. Jak corocznie wycieczka jest nagrodą dla uczniów za wysokie osiągnięcia w nauce oraz aktywna pracę w samorządzie uczniowskim. W tym roku uczniowie razem z opiekunami  udali się do Rzeszowa na film „Krąg” oraz do Kręgielni. Film opowiada  o Mae Holland (Emma Watson) która  zostaje zatrudniona w Kręgu – najpotężniejszej na świecie firmie internetowej. Jest zafascynowana jej nowoczesnością, rozmachem oraz osobą wizjonerskiego założyciela – genialnego Eamona Baileya (Tom Hanks). Z czasem praca w Kręgu pochłania ją  bez reszty, staje się pionkiem w przewrotnej grze Baileya, Mae nie dostrzega zagrożeń, jakie rodzi miejsce zatrudnienia i jak bardzo, sięgają wpływy pracodawców i ich potęga inwigilacji. Ten film zmusza do refleksji.Po nim  udaliśmy się  Kręgieli „Kula Bowling&Club”, gdzie wszyscy dobrze się bawili. I tak około godziny 16.00 wszyscy wróciliśmy do Krzeszowa.

 

 
Uroczysty Komers klas trzecich

13 czerwca 2017 r. w naszej szkole odbył się pierwszy poważny bal uczniów klas trzecich, który z pewnością wszyscy zapamiętają pozytywnie. Komers rozpoczął się o godz. 17.00 przemówieniem Pani Dyrektor, Pana Dyrektora i przedstawicieli uczniów - Aleksandy Pintal. Tradycyjnie również trzecioklasiści w pięknym stylu wykonali poloneza.
Szykownie udekorowana sala dodała wieczorowego klimatu. Dalsza uroczystość miała już mniej oficjalny charakter, wszyscy chcieli nacieszyć się ostatnimi wspólnie spędzonymi chwilami. Tańcom, śmiechom i doskonałej zabawie nie było końca.

 

 
Wycieczka w Pieniny
W Dzień Dziecka pierwszoklasiści wybrali się na dwudniową wycieczkę w Pieniny. Gimnazjaliści sprawdzili swą kondycję fizyczną, wspinając się na Trzy Korony, skąd podziwiali przepiękną panoramę gór. Wędrując szlakiem, poznawali także okazy górskiej flory i fauny. Niewątpliwą atrakcją był spływ Dunajcem, spacer najpiękniejszym wąwozem Pienin - Homole oraz zamek w Niedzicy.

Piękna, słoneczna pogoda zachęcała do pieszych wędrówek, dlatego uczniowie z uśmiechem na twarzach podziwiali wyjątkowo atrakcyjny pod względem przyrodniczym i turystycznym obszar Pienińskiego Parku Narodowego.

 

 
Świętowanie Dnia Mamy

Dzień Matki to święto obchodzone w Polsce co roku 26 maja. Ma ono na celu okazanie wszystkim mamom szacunku, miłości oraz podziękowania za trud włożony w wychowanie.

Uczniowie klasy IIIb pod opieką wychowawczyni w czwartek 25 maja 2017 roku tradycyjnie przygotowali uroczyste spotkanie na Przystani „Błękitny San. Gimnazjaliści wręczyli swoim mamom własnoręcznie wykonane upominki. Nie zabrakło też serdecznych życzeń, całusów i uścisków.

 
Światowy Dzień bez Papierosa

31 maja był w naszej szkole dniem ukazującym dzieciom i młodzieży gimnazjalnej pułapki wieku dorastania.            
W związku z obchodami Światowego Dnia bez Papierosa uczniowie uczęszczający na zajęcia teatralne pod opieką p. H.Kuryś przygotowali część artystyczną, mającą na celu uświadomienie młodym ludziom szkodliwości palenia tytoniu oraz ukazanie zgubnych skutków bycia biernym paplaczem.         
Następnie grupa drugoklasistów realizujących pod kierunkiem p. pedagog A. Fusiarz obowiązkowy projekt edukacyjny „Czym jest cyberprzemoc? Jak się przed nią bronić?” przestrzegła uczniów krzeszowskiej szkoły przed zagrożeniami wynikającymi z nieodpowiedzialnego wykorzystywania zasobów Internetu oraz funkcjonowania w wirtualnym świecie gier i portali społecznościowych.        
Aktualna tematyka spotkania, przedstawione prezentacje multimedialne oraz scenki profilaktyczne odgrywane przez uczniów wzbudziły duże zainteresowanie zebranych.

 
Prezentacje obowiązkowych projektów edukacyjnych klas drugich

24-25 maja uczniowie klas drugich gimnazjum zaprezentowali na forum szkolnym efekty obowiązkowych projektów edukacyjnych realizowanych w bieżącym roku szkolnym.

Drugoklasiści pracujący pod opieką p. A. Jaśkowskiej – Czop wyświetlili film nakręcony w ramach projektu Znajdę prawa fizyki w domowej kuchni oraz przeprowadzili doświadczenia fizyczne będące podstawą szkolnego konkursu – gimnazjalista, który odgadł i omówił przed społecznością szkolną dane zjawisko, otrzymywał ocenę bardzo dobrą z fizyki.

Z kolei grupa p. M. Kruk zainteresowała słuchaczy nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi, wprowadzanymi w świecie gwałtownego rozwoju cywilizacyjnego, opracowanymi w ramach projektu Inteligentny dom.

Uczniowie realizujący projekt pod kierunkiem p. E. Wojtowicz szczegółowo omówili zagadnienie Paliwa – obecnie i w przyszłości, czyli czym będą napędzane silniki naszych pojazdów, zaś gimnazjaliści współpracujący z p. M. Zielonką ukazali wielowymiarowy aspekt Zdrowej żywności a GMO.

Pasjonaci muzyki pracujący z p. J. Kargol przedstawili wyniki ankiety Jakiej muzyki słuchali nasi dziadkowie? oraz ukazali historię muzyki na przestrzeni XX i XXI wieku.        
Uzupełnieniem projektu muzycznego było zaprezentowanie przez grupę p. H. Kuryś pieśni patriotycznych odzwierciedlających bogatą, bohaterską, ale i krwawą przeszłość naszej ojczyzny, opracowanych w ramach projektu Nie tylko „Mazurek Dąbrowskiego” – o pieśniach, które dawały nadzieję i zagrzewały do walki.

Prezentacje multimedialne, broszury i filmy przygotowane przez uczniów klas drugich w ramach realizacji obowiązkowych projektów są dostępne w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół w Krzeszowie.

 

 

 
Na deskach szkolnego teatru… - „Czerwony Kapturek” w wykonaniu gimnazjalistów

04.05.2017 drugoklasiści uczęszczający na zajęcia teatralne (pod opieką p. H. Kuryś) przedstawili na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Krzeszowie sztukę „Czerwony Kapturek szuka księcia”.                
Spektakl odbiegał od tradycyjnej historii dziewczynki w czerwonym kapturku, ale spotkał się z dużym zainteresowaniem widowni, tej starszej (gimnazjalistów) i tej młodszej (przedszkolaków oraz uczniów  z  krzeszowskiej szkoły podstawowej).  Sztuka w  wykonaniu młodych aktorów miała na celu zachęcić dzieci i młodzież do poznawania baśni oraz legend, rozwijania pasji czytelnictwa, ale także przestrzegała przed zbytnią łatwowiernością podczas nawiązywania znajomości w sieci. Występ rozbawił oglądających, lecz również zachęcił do refleksji, czemu sprzyjało motto przewodnie spektaklu: „Uważaj bracie, z kim umawiasz się na czacie!” Tak jak Czerwony Kapturek przechytrzyła złego wilka zastawiającego na nią pułapki w świecie wirtualnym i ostatecznie odnalazła prawdziwą miłość w świecie realnym, tak wszyscy młodzi ludzie powinni budować relacje rówieśnicze w otaczającym ich  środowisku.

 
Z WIZYTĄ W STOLICY

Tuż po egzaminach (24.04.2017)  uczniowie klas trzecich wybrali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Chociaż stolica przywitała ich wietrzną pogodą, gimnazjaliści z zaciekawieniem poznawali historię, kulturę i sztukę miasta.           
Zainteresowanie pasjonatów historii wzbudziły dzieje pałacu w Wilanowie, Zamku Królewskiego oraz Łazienek. Szczególne wrażenie na młodzieży zrobiło także Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym  uczniowie zgłębili  tragiczną historię miasta zniszczonego przez okupantów podczas II wojny światowej oraz poznali losy Polaków biorących udział w walkach, dotychczas znanych im jedynie z lekcji. Niewątpliwą atrakcją stały się także symbole stolicy, czyli warszawska syrenka, pomnik Małego Powstańca, Pałac Kultury i Nauki czy też pomnik wielkiego kompozytora – Fryderyka Szopena. Gimnazjaliści wgłębiali się w tajniki polityki w Sejmie RP, dziewczęta rzuciły się w wir zakupów w Złotych Tarasach, zaś kibice piłki nożnej z zainteresowaniem oglądali Stadion Narodowy.    
Wycieczka była doskonała okazją dla trzecioklasistów na spędzenie w radosnej atmosferze  ostatnich chwil z wychowawczyniami oraz koleżankami i kolegami z gimnazjum tuż przed opuszczeniem gimnazjum i rozpoczęciem nowego etapu edukacyjnego w szkole średniej.

 

 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 21

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox