Aktualności Gimnazjum
Nigdy nie pal! - Światowy Dzień bez Papierosa

30 maja gimnazjaliści (przygotowani przez p. pedagog – A. Fusiarz) przekonywali dzieci i młodzież, że życie jest wyjątkowo wartościowe, gdy człowiek żyje wolny od wszelkich nałogów, szczególnie papierosów.    
Uczniowie kl. III gimnazjum: K. Dechnik, D. Jaskowiak, A. Kasprzyk, J. Kida, M. Kowali, D. Łebko, O. Schiffer, W. Wodyńska i  J. Wołoszyn przedstawili zebranym część artystyczną, ukazującą historię odkrycia tytoniu przez K. Kolumba, a także odegrali kilka scenek profilaktycznych mających na celu uświadomienie młodym ludziom szkodliwość palenia tytoniu oraz ukazanie zgubnych skutków bycia biernym paplaczem. Tematyka spotkania zainteresowała zebranych uczniów krzeszowskiej szkoły, zaś uwagę szczególnie skupiały role odgrywane przez starszych gimnazjalistów.

 
W świecie baśni – „Kopciuszek” na wesoło…

W naszej szkole uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę. Tutaj także rozwijają swoje pasje i talenty: wokalne, sportowe, plastyczne, teatralne. Za kilka tygodni gimnazjaliści opuszczą już mury krzeszowskiej szkoły, dlatego też przygotowali (wspólnie z wychowawczyniami: p. Anną Jaśkowską-Czop i p. Haliną Kuryś) dla swych nauczycieli oraz młodszych koleżanek i kolegów pożegnalny prezent – przedstawienie „Kopciuszek” w oparciu o baśń Ch. Parrault’a. Spektakl odbiegał od tradycyjnej historii osieroconej dziewczynki, której dobro i skromność została nagrodzona przez wróżkę miłością księcia; młodzi aktorzy zaskoczyli widownię dowcipem i doskonałą grą aktorską, za co otrzymali głośne brawa. Uczniowie na deskach szkolnego teatru występowali jeszcze dwukrotnie: przed zaproszonymi do Szkoły Podstawowej w Krzeszowie przedszkolakami oraz przed rodzicami. Za każdym razem otrzymywali owacje na stojąco, ale dla młodych aktorów (A. Adamiec, A. Ćwikły, E. Brzyskiej, P. Drąga, E. Dzieciuch, P. Fatygi, D. Golca, M. Hasiak, P. Kotuły, A. Kusz, A. Schiffer, D. Schiffra, H. Schiffra, K. Toniak i T. Węglarza) największą nagrodą za pracę były łzy wzruszenia i dumy w oczach ich rodziców.
Sztuka w  wykonaniu gimnazjalistów miała na celu zachęcić dzieci i młodzież nie tylko do poznawania baśni oraz legend, ale przede wszystkim - do rozwijania swych pasji, także teatralnych.

 
Podsumowanie powiatowego konkursu wielkanocnego na stroik lub pisankę

W dniu 29.04.2019r.  w sali tradycji w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli odbyło się podsumowanie  konkursu świątecznego. Naszą szkołę reprezentowała Emilia Dzieciuch z klasy IIIb gimnazjum, która zdobyła w tym konkursie wyróżnienie. 
WYCIECZKA GIMNAZJALISTÓW DO WARSZAWY

Wycieczki uczniów (kończących edukację w naszej szkole) do Warszawy należą już do tradycji. Wyjazd to nie tylko szansa dokładnego poznania kultury, sztuki i historii stolicy, ale i ostatnie chwile spędzone wspólnie z koleżankami i kolegami oraz wychowawczyniami tuż przed opuszczeniem murów krzeszowskiej szkoły.       
Także i w tym roku uczniowie klas III gimnazjum  kilka dni po egzaminach (15-16. 04. 2019) wyjechali pod opieką p. A. Jaśkowskiej – Czop, p. H. Kuryś oraz z ks. A. Łopockiego do Warszawy. Wszelkie atrakcje stolicy wzbudzały ogromne zainteresowanie młodzieży. Gimnazjaliści pierwszego dnia poznali sekrety TVP, zwiedzili Muzeum Telewizji oraz studia nagrań programów „Pytanie na śniadanie” i „997”. Z kolei przejście trasy VIP na Stadionie Narodowym było atrakcją nie tylko dla fanów piłki nożnej, ale i osób mniej zainteresowanych narodowym sportem Polski. Gimnazjaliści poznali również świat doświadczeń i eksperymentów w Centrum Nauki Kopernik. Miejscem, które zrobiło ogromne wrażenie i pobudziło młodych ludzi do refleksji, okazało się Muzeum Powstania Warszawskiego, będące świadectwem heroizmu Polaków walczących z okupantem o wolność ojczyzny.  Drugiego dnia trzecioklasiści zostali wprowadzenia w arkana polityki w Sejmie oraz zwiedzili największe atrakcje stolicy, m.in. Łazienki Królewskie, Grób Nieznanego Żołnierza czy też Ogród Saski. Zachwyt młodzieży wzbudził także Belweder oraz pałac króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie.          
Kwietniowa pogoda przywitała gimnazjalistów słońcem, zaś pożegnała deszczem, ale zmienna aura nie popsuła radosnej atmosfery, a niektórym udało się nawet zrobić zdjęcie pamiątkowe z gwiazdą ze świata show biznesu.

 
„My się zimy nie boimy…”- nauka jazdy na nartach

W piątek po lekcjach (18 stycznia) uczniowie klasy III gimnazjum ze swoimi wychowawczyniami (p. A. Jaśkowską-Czop i p. H. Kuryś) wybrali się na krzeszowski stok, aby usprawnić, a co niektórzy opanować, umiejętność jazdy na nartach.       
Zajęcia z instruktorem okazały się dla młodzieży wielką frajdą. Uczniowie przekonali się, że nawet śnieżną zimą można wesoło i aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu oraz w gronie rówieśników wzmacniać swą sprawność fizyczną, zamiast przy telewizorze lub komputerze biernie oczekiwać nadejścia wiosny. Jazda na nartach okazała się nie taka trudna, a stok - nie tak wysoki i przerażający, jak gimnazjaliści zakładali, dlatego nauka jazdy pod okiem instruktora szybko zamieniła się w radosną zabawę na śniegu.

 

 
"Opowieść Wigilijna" w wykonaniu gimnazjalistów

W czwartek , 17 stycznia 2019 roku uczniowie klasy III  gimnazjum wystawili w języku angielskim przedstawienie oparte  na powieści Charlesa Dickensa "Opowieść Wigilijna".

Przedstawienie pokazuje   głębokie doświadczenie i przemianę skąpca Ebenezera Scrooge’a. Jest on samotnikiem, nie lubiącym ludzi, a dbającym jedynie o pomnażanie swojego majątku. W noc wigilijną odwiedzają go duchy.  Pokazują bohaterowi sceny z jego życia przeszłego, teraźniejszego i przyszłego. Przerażony wizją samotnej śmierci, Scrooge staje się ponownie  szczodrym, serdecznym człowiekiem.

W przygotowanie przedstawienia zaangażowanych było czternastu uczniów. W rolach głównych wystąpili: Monika Pikuła, Jakub Wołoszyn, Aleksandra Adamiec,  Tomasz Węglarz, Paweł Kusz,

Daniel Łebko  i Patryk Fatyga. Na scenie pojawili się jeszcze inni młodzi aktorzy: Aleksandra Nalepa,Mateusz Traka,  Michał Łokaj, Przemysław Popowicz, Aleksandra Kasprzyk, Wiktoria Wodyńska i  Emilia Gramatyka. Uczniowie wykazali się  zdolnościami aktorskimi i umiejętnościami językowymi.

Przedstawienie zostało wystawione również dla młodszych uczniów naszej szkoły i cieszyło się  dużym zainteresowaniem publiczności.

 

Jadwiga Koguc

 
W ŚWIECIE SZTUKI I HISTORII – WYCIECZKA GIMNAZJALISTÓW DO LUBLINA

Nie samym chlebem człowiek żyje, a uczeń – nie tylko nauką. W życiu młodego człowieka niezwykle ważną rolę odgrywa sztuka, kultura, historia. Dlatego też gimnazjaliści ze swymi wychowawczyniami: p. A. Jaśkowską-Czop i p. H. Kuryś oraz p. K. Pokorą 10 października wybrali się do Lublina.

Więcej…
 
KOMERS 2018

We wtorek (12 czerwca) odbył się uroczysty bal będący uwieńczeniem trzyletniej edukacji gimnazjalistów w murach naszej szkoły.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 24

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox