Aktualności Gimnazjum
Egzamin gimnazjalny 2017

Do trzydniowego egzaminu gimnazjalnego (19 – 21. 04.2017 r.) przystąpiło 41 uczniów naszego Gimnazjum.

W dniu 19.04.2017 r. egzamin gimnazjalny z historii i wiedzy o społeczeństwie rozpoczął się dokładnie o godz. 9.00. Na rozwiązanie bloku zadań uczniowie mieli 60 minut. Po przerwie uczniowie przystąpili do egzaminu z języka polskiego, który rozpoczął się o godz. 11 i trwał  90 minut.

W dniu 20.04.2017 r. uczniowie pisali egzamin, który sprawdzał ich wiedzę matematyczno-przyrodniczą. Pierwszy blok, który rozpoczął się o godz. 9.00 i trwał 60 minut, zawierał zadania zamknięte z nauk przyrodniczych: fizyki, geografii, chemii oraz biologii.

Natomiast drugi zakres egzaminu -  matematyka, rozpoczął się o godz. 11.00 i trwał 90 minut. Arkusz egzaminacyjny zawierał zadania zamknięte i otwarte.

W dniu 21.04.2017 r. egzamin z języka obcego przeprowadzany był na dwóch poziomach. Najpierw uczniowie rozwiązywali test na poziomie podstawowym, potem - rozszerzonym. Wszyscy uczniowie naszego gimnazjum zdawali egzamin z języka angielskiego.

 
eTwinninng w roku szkolnym 2016/2017

Czym jest eTwinning…

eTwinning to międzynarodowy program Unii Europejskiej. Program ten bazuje na współpracy szkól europejskich i polega na realizowaniu wspólnych działań za pośrednictwem technologii   informacyjnych (ICT). Celem programu jest wspieranie bliźniaczej współpracy szkól w Europie. Program ten jest również  okazją do wymiany informacji i wiedzy ponad europejskimi granicami, zawarcia nowych znajomości, poznania różnych kultur oraz wspólnego uczenia się.

Zalety projektów eTwinning to przede wszystkim:

  • motywacja do nauki,
  • dostosowanie zadań do możliwości każdego ucznia,
  • dostosowania tematu i czasu trwania projektu do potrzeb uczniów,
  • bezpieczny Internet – narzędzia i obszary pracy eTwinning są dostępne tylko dla uczestników programu pod kontrolą nauczyciela

W bieżącym roku szkolnym, grupa  uczniów  klas pierwszych gimnazjum realizuje projekt korespondencyjny  „My pen pal”. Partnerami  w przedsięwzięciu są  rówieśnicy ze szkoły „Giovanni XXIII” w Premanie  we Włoszech. Projekt korespondencyjny ma na celu wymianę listów z grupą rówieśników oraz prezentację typowych aspektów z życia młodego człowieka tj. autoprezentacja, formy spędzania czasu wolnego, tradycje świąteczne, życie szkolne i najbliższa okolica. Projekt realizowany jest w języku angielskim. Koordynator projektu: Jadwiga Koguc.

 
WALENTYNKOWY KONKURS RECYTATORSKI

14 lutego 2017 r. w krzeszowskim gimnazjum odbył się „Konkurs recytatorski miłosnej poezji polskiej i anglojęzycznej”, zorganizowany przez p. K. Andrasik, p. J. Koguc (nauczycielki j. angielskiego) oraz p. H. Kuryś (polonistkę).

Celem konkursu była popularyzacja najpiękniejszych liryków miłosnych, doskonalenie umiejętności recytatorskich i językowych uczniów oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji polskiej i angielskiej.

Oceniane przez komisję, w której skład weszła także Wiktoria Mucha – przewodnicząca samorządu Uczniowskiego, było nie tylko pamięciowe opanowanie tekstu i dobór repertuaru, ale także poziom trudności wykonywanych utworów, odpowiednia modulacja i siła głosu oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Zwycięzcami konkursu zostali:

Marlena Szczębara (kl. III B) – I miejsce

Wiktoria Sieniawska (kl. III A) i Wiktoria Kulińska (kl. II B) – II miejsce

Jakub Łepko (Kl. II B) – III miejsce

 

 
Walentynki

Wszyscy wiemy, że święty Walenty jest patronem zakochanych, a dzień jego imienin – 14 lutego, obchodzimy jako Dzień Zakochanych, czyli Walentynki. Jednak prawie nikt nie pamięta, kim był ów święty.

Więcej…
 
Bal zimowy 2017

W sobotę 14 stycznia2017 r.  krzeszowscy gimnazjaliści  rozpoczęli ferie zimowe imprezą wpisaną już w tradycję Zespołu Szkół w Krzeszowie – balem zimowym. 

Więcej…
 
Dzień Języków Obcych

Tradycją naszej szkoły stały się obchody Dnia Języków Obcych. W tym roku ten dzień odbył się pod hasłem „The importance of grammar”.

Więcej…
 
WRÓŻBY ANDRZEJKOWE

Więcej…
 
Z wizytą w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie

Uczniowie klas I pod opieką p. J. Konior oraz  wychowawców: p. A. Jaśkowskiej – Czop i p. H. Huryś mieli przyjemność obejrzeć spektakl „O dwóch takich, co ukradli księżyc”, powstały w oparciu o popularną powieść K. Makuszyńskiego.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 20

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox