Aktualności Gimnazjum
WYCIECZKA GIMNAZJALISTÓW DO WARSZAWY

Wycieczki uczniów (kończących edukację w naszej szkole) do Warszawy należą już do tradycji. Wyjazd to nie tylko szansa dokładnego poznania kultury, sztuki i historii stolicy, ale i ostatnie chwile spędzone wspólnie z koleżankami i kolegami oraz wychowawczyniami tuż przed opuszczeniem murów krzeszowskiej szkoły.       
Także i w tym roku uczniowie klas III gimnazjum  kilka dni po egzaminach (15-16. 04. 2019) wyjechali pod opieką p. A. Jaśkowskiej – Czop, p. H. Kuryś oraz z ks. A. Łopockiego do Warszawy. Wszelkie atrakcje stolicy wzbudzały ogromne zainteresowanie młodzieży. Gimnazjaliści pierwszego dnia poznali sekrety TVP, zwiedzili Muzeum Telewizji oraz studia nagrań programów „Pytanie na śniadanie” i „997”. Z kolei przejście trasy VIP na Stadionie Narodowym było atrakcją nie tylko dla fanów piłki nożnej, ale i osób mniej zainteresowanych narodowym sportem Polski. Gimnazjaliści poznali również świat doświadczeń i eksperymentów w Centrum Nauki Kopernik. Miejscem, które zrobiło ogromne wrażenie i pobudziło młodych ludzi do refleksji, okazało się Muzeum Powstania Warszawskiego, będące świadectwem heroizmu Polaków walczących z okupantem o wolność ojczyzny.  Drugiego dnia trzecioklasiści zostali wprowadzenia w arkana polityki w Sejmie oraz zwiedzili największe atrakcje stolicy, m.in. Łazienki Królewskie, Grób Nieznanego Żołnierza czy też Ogród Saski. Zachwyt młodzieży wzbudził także Belweder oraz pałac króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie.          
Kwietniowa pogoda przywitała gimnazjalistów słońcem, zaś pożegnała deszczem, ale zmienna aura nie popsuła radosnej atmosfery, a niektórym udało się nawet zrobić zdjęcie pamiątkowe z gwiazdą ze świata show biznesu.

 
„My się zimy nie boimy…”- nauka jazdy na nartach

W piątek po lekcjach (18 stycznia) uczniowie klasy III gimnazjum ze swoimi wychowawczyniami (p. A. Jaśkowską-Czop i p. H. Kuryś) wybrali się na krzeszowski stok, aby usprawnić, a co niektórzy opanować, umiejętność jazdy na nartach.       
Zajęcia z instruktorem okazały się dla młodzieży wielką frajdą. Uczniowie przekonali się, że nawet śnieżną zimą można wesoło i aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu oraz w gronie rówieśników wzmacniać swą sprawność fizyczną, zamiast przy telewizorze lub komputerze biernie oczekiwać nadejścia wiosny. Jazda na nartach okazała się nie taka trudna, a stok - nie tak wysoki i przerażający, jak gimnazjaliści zakładali, dlatego nauka jazdy pod okiem instruktora szybko zamieniła się w radosną zabawę na śniegu.

 

 
"Opowieść Wigilijna" w wykonaniu gimnazjalistów

W czwartek , 17 stycznia 2019 roku uczniowie klasy III  gimnazjum wystawili w języku angielskim przedstawienie oparte  na powieści Charlesa Dickensa "Opowieść Wigilijna".

Przedstawienie pokazuje   głębokie doświadczenie i przemianę skąpca Ebenezera Scrooge’a. Jest on samotnikiem, nie lubiącym ludzi, a dbającym jedynie o pomnażanie swojego majątku. W noc wigilijną odwiedzają go duchy.  Pokazują bohaterowi sceny z jego życia przeszłego, teraźniejszego i przyszłego. Przerażony wizją samotnej śmierci, Scrooge staje się ponownie  szczodrym, serdecznym człowiekiem.

W przygotowanie przedstawienia zaangażowanych było czternastu uczniów. W rolach głównych wystąpili: Monika Pikuła, Jakub Wołoszyn, Aleksandra Adamiec,  Tomasz Węglarz, Paweł Kusz,

Daniel Łebko  i Patryk Fatyga. Na scenie pojawili się jeszcze inni młodzi aktorzy: Aleksandra Nalepa,Mateusz Traka,  Michał Łokaj, Przemysław Popowicz, Aleksandra Kasprzyk, Wiktoria Wodyńska i  Emilia Gramatyka. Uczniowie wykazali się  zdolnościami aktorskimi i umiejętnościami językowymi.

Przedstawienie zostało wystawione również dla młodszych uczniów naszej szkoły i cieszyło się  dużym zainteresowaniem publiczności.

 

Jadwiga Koguc

 
W ŚWIECIE SZTUKI I HISTORII – WYCIECZKA GIMNAZJALISTÓW DO LUBLINA

Nie samym chlebem człowiek żyje, a uczeń – nie tylko nauką. W życiu młodego człowieka niezwykle ważną rolę odgrywa sztuka, kultura, historia. Dlatego też gimnazjaliści ze swymi wychowawczyniami: p. A. Jaśkowską-Czop i p. H. Kuryś oraz p. K. Pokorą 10 października wybrali się do Lublina.

Więcej…
 
KOMERS 2018

We wtorek (12 czerwca) odbył się uroczysty bal będący uwieńczeniem trzyletniej edukacji gimnazjalistów w murach naszej szkoły.

Więcej…
 
Świat Nauk Ścisłych

W dniu 20.06.2018 r. w naszej szkole odbyło się „Święto Nauk Ścisłych”.

Więcej…
 
Światowy Dzień bez Papierosa

Jak co roku 31 maja 2018 r. obchodziliśmy „Światowy Dzień bez Papierosa”. W tym roku szkolnym odbył się on w dniu 30 maja.

Więcej…
 
„Poezja robi z łez perły…” – sukces w wojewódzkim konkursie polonistycznym

27 maja Aleksandra Chara - uczennica klasy III „a” krzeszowskiego gimnazjum - brała udział w Zespole Szkół im. ks. S. Staszica w Jeżowem w uroczystym spotkaniu,

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 24

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox