Aktualności Gimnazjum
Program eTwinning

Uczennice z klas II gimnazjum pod opieką p. Jadwigi Koguc biorą udział w międzynarodowym projekcie wymiany korespondencyjnej w ramach programu eTwinning.  W bieżącym roku szkolnym realizują projekt "Flying letters" wymieniając się listami z rówieśnikami z Turcji i Słowacji. Uczennice w swoich listach opisują siebie, swoją rodzinę, życie szkolne, tradycje i kulturę naszego kraju. Wymiana korespondencji w języku angielskim, jest dla uczniów ciekawym doświadczeniem, które wpływa na rozwój kompetencji językowych. Natomiast nauczanie metodą projektu zachęca uczniów do aktywności i do brania na siebie odpowiedzialności za proces uczenia się.

 
Tydzień Języka Angielskiego

W dniach 22.11 -29.11.2017 r. nauczycielki języka angielskiego zorganizowały w gimnazjum Tydzień Języka Angielskiego, którego celem było promowanie nauki tego języka oraz budzenie i rozwijanie zainteresowań uczniów kulturą krajów anglojęzycznych. Organizatorki przygotowały zadania i konkurs wiedzowy dla uczniów klas II i III gimnazjum. Zadaniem każdej grupy językowej było przygotowanie flagi wylosowanego państwa anglojęzycznego.  Praca plastyczna była inspiracją do rozmów na temat kultury danego państwa. Efekty pracy uczniów można podziwiać na korytarzu szkolnym. Ponadto uczniowie wzięli udział w konkursie  wiedzowym,którego wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsca zajął : Kamil Taras z klasy IIIa
II miejsce zajęli: Oliwia Schiffer- klasa IIa oraz Mateusz Sokal -klasa IIIb
III miejsce zajęła: Magdalena Hasiak - kl.II b
Nauczycielki języka angielskiego pragną podziękować uczniom za duże zaangażowanie. Okazało się, że pomysł zorganizowania takich działań był przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Anna Tomasik, Wioleta Żołopa, Jadwiga Koguc

 
Mikołaj 
Wycieczka do Rzeszowa

16 listopada uczniowie klas II gimnazjum mieli okazję poznać komedię F. Vebera „Kolacja dla głupca” w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie. Obfitująca w liczne zabawne perypetie i intrygi sztuka niesie przewrotne przesłanie. Spektakl ukazał młodzieży, jak krzywdząca i niesprawiedliwa może okazać się opinia ludzka. Ludzie lubią się śmiać z innych, ale czy sami są lepsi i tak idealni? Często to właśnie ofiara drwin okazuje się być człowiekiem dobrym, chętnym do niesienia pomocy oraz zaskakująco mądrym.
Uzupełnieniem wyjazdu stał się film „Thor: ragnarok” wprowadzający gimnazjalistów w fantastyczny świat walki dobra ze złem i ukazujący wartość przyjaźni. Pobyt zarówno w teatrze, jak i kinie ukazał młodym ludziom różnicę między środkami przekazu wykorzystywanymi przez teatr i film oraz kontrast pomiędzy kulturą wysoką i masową.


 
DZIEŃ CHŁOPAKA

„Życie mężczyzny jest ufarbowane na kolor jego wyobraźni.”
Marek Aureliusz

 

30 września każdego roku w krzeszowskiej szkole obchodzony jest Dzień Chłopaka. Dzień, podczas którego dziewczęta dziękują swym Kolegom za wsparcie, przyjaźń, pomoc oraz wręczają symboliczne upominki i słodkie niespodzianki.            
Podsumowaniem święta w krzeszowskim gimnazjum była dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.

 
Samorząd Uczniowski wybrany !!!
W dniu 27.09.2017 r. w naszej szkole odbyły się demokratyczne wybory. Uczniowie aktywnie i licznie oddawali swoje głosy na jedną z pięciu kandydatur.
Miło nam poinformować, że to  Andrzej Dziedzic będzie reprezentantem społeczności uczniowskiej w roku szkolnym 2018/2019.

Nazywam się Andrzej Dziedzic, mam 15 lat. Jestem chłopakiem pomysłowym i aktywnym, biorę udział we wszelkich konkursach i zawodach sportowych. Moim zainteresowaniem jest piłka nożna, w którą gram juz 5 lat. Jestem piłkarzem w klubie sportowym KS Rotunda.
Moim ulubionym przedmiotem jest matematyka. Jestem uczniem, który tak jak wy lubi imprezy szkolne oraz zawody, dlatego będę starał się, żeby było ich jak najwięcej.
Jednak wszystkiego nie zrobię sam, będziecie musieli mi pomóc, wybierając mnie na przewodniczącego SU.

 
Wycieczka dla uczniów wyróżnionych

W dniu 22.06.2017 r. w przeddzień zakończenia roku szkolnego 2016/2017 odbyła się wycieczka dla uczniów wyróżnionych z gimnazjum.

Więcej…
 
Uroczysty Komers klas trzecich

13 czerwca 2017 r. w naszej szkole odbył się pierwszy poważny bal uczniów klas trzecich, który z pewnością wszyscy zapamiętają pozytywnie.
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 22

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox