Aktualności Szkoła Podstawowa
Wizyta Mikołaja

"6 grudnia - jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie

I każde dziecko prezent dostanie. "

 

Każdego roku  6 grudnia, w dniu swoich imienin do wszystkich grzecznych dzieci przychodzi Św. Mikołaj. Także i  w tym roku przyjął zaproszenie od Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Krzeszowie. Uczniowie naszej szkoły od rana  z niecierpliwością czekali   na przybycie Świętego Mikołaja. Wspaniały gość  i tym razem nie zawiódł dzieci i przybył z całym swym orszakiem: dwiema  mikołajkami , aniołem, diabełkiem oraz reniferem. Św. Mikołaj odwiedził  każdą klasę i obdarował każde dziecko prezentem i tym samym wprowadził do naszej szkoły wyjątkowo świąteczny nastrój. Dzieci podziękowały Świętemu za prezenty kolędami, piosenkami i wierszykami. Dziękujemy Św. Mikołajowi za przybycie do naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy za rok!

 
Ciekawy projekt czwartoklasistów
Uczniowie klas czwartych realizowali projekt edukacyjny z historii pt. "Historia mojej rodziny - drzewo genealogiczne". Celem projektu było: poznanie przeszłości swojej rodziny, kształcenie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji oraz estetyczne wykonanie graficzne drzewa genealogicznego.
Uczniowie wykonali swoją pracę bardzo dobrze, korzystali z różnych sposobów przedstawienia drzewa genealogicznego własnej rodziny. Ich prace zostały zaprezentowane na wystawie w budynku Szkoły Podstawowej w Krzeszowie w czasie zebrania z rodzicami w dniu 28.11.2017 r.
Wystawa wzbudza duże zainteresowanie rodziców i gości odwiedzających szkołę.
Projekt został zrealizowany pod opieką nauczyciela historii p. Teresy Darmobit.


 
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada 2017 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest on obchodzony w Polsce od 2006 r. Z tej okazji uczniowie kl. V pod opieką pani wychowawczyni M. Kruk i pani pedagog A. Fusiarz przygotowali krótką część artystyczną. Na apelu został też rozstrzygnięty „Plebiscyt  na najbardziej życzliwą uczennicę, życzliwego ucznia: Miss kultury, Mister kultury”.

Dyplomy otrzymali:

Kl. I- Dagmara Gontarz

Kl. II- Piotr Wodyński

KL.III- Karol Schossler

Kl. IVA- Magdalena Wróbel

Kl. IV B- Maria Chmielowiec

Kl. V- Magdalena Fusiarz

Kl. VI A- Krzysztof Wodyński

Kl. VI B- Aleksandra Wołoszyn

Kl. VII- Judyta Bis

Serdecznie gratulujemy!
 
Wybory do Samorządu Uczniowskiego

2 października 2017 roku w Szkole Podstawowej w Krzeszowie odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.  Głosowali wszyscy uczniowie klas IV-VII. W wyniku demokratycznego głosowania wybrany został zarząd Samorządu Uczniowskiego:

Aleksandra Wołoszyn kl. VIb – przewodnicząca

Emilia Samko kl. VIb- zastępca przewodniczącej

Karolina Strojek kl. VI a

Amelia Abram kl. V

Kacper Czop kl. Via

 

Gratulujemy !!!!

 
Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

11 X 2017r. miało miejsce uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych.

W tym szczególnym dniu pierwszoklasistów wspierali niezastąpieni rodzice. Wiedzą, recytacją wierszy, wspaniałym śpiewem dzieci udowodniły, że zasługują na miano uczniów. Pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie, a Pani Dyrektor  przyjęła je do grona uczniów naszej szkoły dotykając każdego symbolicznym ołówkiem. Pierwszoklasiści otrzymali życzenia od  Pani Dyrektor, Przewodniczącej Rady Rodziców, starszych kolegów oraz swojej wychowawczyni. W prezencie otrzymali dyplomy oraz słowniki ortograficzne ufundowane przez  rodziców. Po zakończonej uroczystości dzieci wraz z wychowawczynią i rodzicami udały się do sali lekcyjnej na słodki poczęstunek. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy, aby każdy dzień w naszej szkole dostarczał im samych sukcesów w nauce oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek  i pracowników szkoły. Niech zdobywana wiedza motywuje ich do działania, zachęca do poznawania świata i rozwijania własnych zainteresowań.

Klasa pierwsza z zaproszonymi przedszkolakami :)

 
Ognisko klas szóstych
28 września 2017 r. w piękne, słoneczne popołudnie spotkaliśmy się my – uczniowie klasy VIa i VI b razem ze swoimi wychowawczyniami – p. W. Wojtak i p. A. Szuryn na terenie Gminnego Zakładu Sportu i Rekreacji „Błękitny San” na klasowym ognisku. Pogoda dopisywała, dopisywały nam też humory. Urządziliśmy rozgrywki sportowe, mini mecz piłki nożnej, graliśmy w tenisa na korcie, rozmawialiśmy, opowiadaliśmy sobie szkolne newsy, cieszyliśmy się ostatnimi ciepłymi dniami lata. Po dawce aktywności fizycznej zjedliśmy gorące kiełbaski z chlebem. Zapewniamy, że nikt się nie nudził, był to naprawdę miło i pożytecznie spędzony czas.
 
Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe

05.10.2017 zawodnicy naszej szkoły wzięli udział w sztafetowych biegach przełajowychSztafety dziewcząt i chłopców szkoły podstawowej zajęły I miejsca. Natomiast sztafety gimnazjum - II miejsca. Wszystkie sztafety awansowały do zawodów rejonowych, które odbędą się już w środę 11.10.2017 w Stalowej Woli.

W zawodach brali udział następujący uczniowie:

Sztafeta dziewcząt SP: Amelia Abram, Magdalena Fusiarz, Kornelia Jaskowiak, Lena Sekulska, Magdalena Nizio, Wołoszyn Julia, Marta Bielec, Magdalena Handziak, Emilia Samko, Aleksandra Szczur, Gabriela Olak

Sztafeta dziewcząt GIM: Wiktoria Wodyńska, Weronika Ćwikła, Anna Kusz, Aleksandra Kasprzyk, Klaudia Toniak, Kamila Płachciak, Aleksandra Chmielewska, Izabela Jaskowiak, Paulina Pawelec, Wiktoria Kulińska, Klaudia Kierońska

Sztafeta chłopców SP: Żołopa Sławomir, Kulik Miłosz, Kasperek Mateusz, Szewc Bartłomiej, Żołopa Mateusz, Szczur Oskar, Kuliński Igor, Mroczek Filip, Pudełko Łukasz, Madej Kamil, Szewc Adrian

 

Sztafeta chłopców GIM: Kulczycki Grzegorz, Dziedzic Andrzej, Jasiński Adrian, Biziewski Kornel, Schiffer Norbert, Fatyga Patryk, Schiffer Dawid, Cebula Wiktor, Hammer Damian, Kotuła Piotr, Węglarz Tomasz

Gratulujemy i życzymy powodzenia !

 
Wojewódzkie Igrzyska Dzieci w Lekkiej Atletyce

26.09.2017r. w Rzeszowie odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Dzieci w  indywidualnych  mistrzostwach SZS w LA. Naszą szkołę i powiat reprezentowali: Magdalena Fusiarz, Miłosz Kulik, Mateusz Kasperek i Oskar Szczur. Duży sukces odniósł Miłosz Kulik, który zajął V miejsce w skoku w dal z wynikiem: 4,52 m.

Gratulujemy!

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 22

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox