Aktualności Szkoła Podstawowa
Walentynki

14 lutego tradycyjnie obchodziliśmy w naszej szkole święto wszystkich zakochanych, czyli walentynki. Już od samego rana wszyscy uczniowie pełni emocji i radosnego napięcia oczekiwali na przybycie poczty walentynkowej. Nasi „walentynkowi dostarczyciele” mieli pełne ręce roboty przy roznoszeniu poczty, gdyż walentynek było tyle, że cała pierwsza lekcja zeszła na ich segregowaniu. Na szczęście już na drugiej lekcji byli gotowi do pracy i gorliwie zabrali się do wręczania kartek walentynkowych. Były one różne – małe, duże, z cukierkami, lizakami, mniej lub bardziej staranne, ale wszystkie były przyjmowane z radością przez swoich adresatów. Niektórzy uczniowie zebrali niezłą kupkę na swoim stoliku. Najbardziej „kochliwe” okazały się kl. IIIb i IV. Był to bardzo udany dzień.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego życzymy wszystkim:  Sukcesów w życiu, szczęścia w miłości, dużo uścisków, samych radości, spełnienia marzeń, mocy słodyczy, w dniu Walentego SU Wam życzy.

 

 
BAL ZIMOWY 2017

15 stycznia 2017 roku w naszej szkole odbył się Bal Zimowy. Najpierw dyrektor wraz z prowadzącą Magdą Chudy z kl. VI powitali wszystkich serdecznie i zachęcili do wspólnej zabawy. W części artystycznej zaprezentowały się dziewczynki z zespołu "Perłowe gwiazdki" . Zaśpiewały kilka świątecznych piosenek. Uczniowie z kl. I przedstawili własną interpretację wiersza Jana Brzechwy " Rzepka". Klasa II wystąpiła w inscenizacji baśni „Królewna Śnieżka „ . Uczniowie klasy III a i III b prezentowali nam swoje talenty aktorskie i wokalne  w przedstawieniu „ Wesoły świat Jana Brzechwy”. Na koniec Kewin Traka, uczeń II klasy gimnazjum,  zagrał na saksofonie  kilka znanych  muzycznych  przebojów  we własnych aranżacjach. Po występach przybył do nas Święty Mikołaj i rozdawał paczki ze słodyczami. A kiedy wszyscy zdążyli już zgłodnieć, rodzice zaprosili dzieciaki  na poczęstunek- kanapki i herbatę. Następnie wodzirej organizował muzyczne zabawy i konkursy dla wszystkich. Po tych atrakcjach była dyskoteka. Wszyscy bawili się świetnie.

W tym roku Bal Zimowy został połączony z 25. finałem WOŚP. Uczniowie gimnazjum sprzedawali ciasta, malowali buźki, a wolontariusze wraz z nauczycielami kwestowali przez cały dzień. Zebrane fundusze  na rzecz WOŚP w tym roku przeznaczone zostaną na godną opiekę dla seniorów i pediatrię.

 
Mikołajki

6 grudnia 2016 r. to dla uczniów naszej szkoły jeden z ulubionych dni w roku szkolnym, ponieważ tego dnia co roku odwiedza nas Święty Mikołaj. W tym roku nie było inaczej – tajemniczy Mikołaj wraz z orszakiem złożonym z członków Samorządu Uczniowskiego przebranych za aniołki i diabełki po kolei przychodził z wizytą do każdej klasy, aby obdarować uczniów prezentami. Każda klasa dostawała od Mikołaja specjalne zadanie przed otrzymaniem upominków – niektórzy musieli zaśpiewać piosenkę, a inni powiedzieć wierszyk. Wszyscy wzorowo się z tego wywiązali, po czym przyszedł czas na rozdanie prezentów.  Najwięcej uciechy, jak wiadomo, miały dzieciaki z klas młodszych, chociaż również najstarsze klasy nie mogły doczekać się, kiedy wreszcie dostaną upragnioną paczkę.

 

Ku uciesze wszystkich, po południu Mikołaj odwiedził szkołę ponownie. Tym razem wręczył każdej klasie woreczek z cukierkami i w milczeniu odjechał, by znów za rok zawitać w nasze szkolne progi. Podejrzewamy, że tym razem to pan Dyrektor w przebraniu przybysza z dalekiej Laponii postanowił obdarować nas słodkościami.

 
Andrzejki

24 października 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole andrzejki.

Więcej…
 
Wycieczka klas V.

29 listopada 2016 r. klasy Va i Vb razem z wychowawczyniami, p. W. Wojtak i p. A. Szuryn wybrały się na wycieczkę do Stalowej Woli.

Więcej…
 
Dzień życzliwości
21 listopada 2016 r. obchodziliśmy „Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień”.
Więcej…
 
FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ W ULANOWIE

20 października 2016r. odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej w Ulanowie.

Brały w nim udział uczennice z Zespołu Szkół - Szkoły Podstawowej w Krzeszowie. Patrycja Węglarz z klasy IIIb zajęła I miejsce w kategorii  "soliści". Zespół wokalny w składzie: Lena Sekulska ,Jagoda Szczębara i Agata Dziedzic z klasy IV również zajął I miejsce  w kategorii "zespoły". Ponadto na festiwalu swoje umiejętności wokalne prezentowały także: Milena  Kwiecińska z klasy IIIb, zespół wokalny w składzie: Karolina Strojek, Weronika Czop i Aleksandra Szczur z klasy V oraz Natalia Masłowska z klasy VI. Dziewczęta do występu przygotowywała pani Joanna Kargol

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

 
KONKURSY PRZEDMIOTOWE

W październiku odbyły się etapy szkolne konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.  Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie z języka polskiego, języka angielskiego, matematyki, historii i przyrody.  Konkursy te są bardzo trudne, wymagają od uczniów solidnego przygotowania, zaangażowania, oczytania.  W tym roku szkolnym do etapu rejonowego zakwalifikowali się uczniowie klasy VI-  Artur Nizio z matematyki i Bartek Waliłko z matematyki i języka angielskiego. Cieszymy się bardzo z ich sukcesu i życzymy powodzenia w dalszych konkursowych zmaganiach.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 20

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox