Aktualności Szkoła Podstawowa
Wycieczka klasy V do Stalowej Woli

6 kwietnia uczniowie klasy V pod opieką p. Marii Kruk oraz p. Katarzyny Pokory wybrali się na wycieczkę do Stalowej Woli. W programie wycieczki mieli obejrzenie filmu w kinie Ballada oraz zwiedzenie wystawy malarskiej w Muzeum Regionalnym.

Film animowany „Jaskiniowiec” opowiada o zamierzchłych czasach, gdy nie było facebooka, prądu i ciepłej wody. Akcja filmu jest pełna szalonych przygód. Jest to historia dzielnego Duga, który musi zjednoczyć swoją jaskiniową ferajnę przeciw nadchodzącemu zagrożeniu, czyli nadejściu pulsującej hałaśliwą nowoczesnością Epoki Brązu która zwiastuje nieuniknione kłopoty.

Z kolei wystawa „Malarz i jego modele. Tadeusz Makowiecki. Obrazy, rysunki, grafiki” umożliwiła uczniom zapoznanie się z twórczością nieco zapomnianego, znakomitego polskiego malarza. Uczniowie poznali tam również różne gatunki, techniki i style malarskie, od pejzażu poprzez portret po martwą naturę. Dowiedzieli się też że Tadeusz Makowiecki był malarzem bez określonego gatunku malarskiego, czyli malarzem różnorodnym.

Uczniowie wrócili z wycieczki w bardzo dobrych humorach i z masą pięknych wspomnień.

 
Wizyta klas czwartych w „Ogniku”
13 marca 2018r. uczniowie klas IV wraz z wychowawczyniami udali się do Państwowej Straży Pożarnej w Nisku aby wziąć udział w zajęciach edukacyjnych w nowopowstałej sali „Ognik”. Wszyscy zostali zapoznani z zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem przeciwpożarowym. Funkcjonariusze przybliżyli dzieciom tematy związane z bezpiecznymi zachowaniami w domu i szkole, przypomnieli o „cichym zabójcy” czyli tlenku węgla. Dzieci zostały poinstruowane jak prawidłowo wezwać służby ratunkowe i udzielić pierwszej pomocy. Uczniowie mieli również możliwość zobaczenia jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru oraz jak działają strażacy na miejscu zdarzenia. Dużą atrakcją dla wszystkich była możliwość obejrzenia różnych samochodów bojowych oraz sprzętu przeciwpożarowego. Uczniowie przymierzali stroje strażackie i zwiedzali wnętrza pojazdów. Każdy uczestnik otrzymał dyplom Dzielnego Małego Strażaka.
 
NA SKRZYDŁACH DUCHA

17 i 18 lutego 2018r. w GOK w Krzeszowie odbył się I Międzypowiatowy  Konkurs Piosenki  Religijnej i Poezji Śpiewanej ”Na Skrzydłach  Ducha” pod honorowym patronatem Posła na Sejm RP Jerzego Paula, Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza oraz Wójta Gminy Krzeszów Stanisława Nowakowskiego. Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury wystąpiło ponad 150 osób - 14 zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych oraz 30 solistów. Wśród uczestników były też nasze uczennice. Zespół „Perłowe gwiazdki” zajął II miejsce. II miejsce zajęła też Klaudia Kołpa z kl. I  w kategorii klas  I-III.   W grupie uczniów klas IV-VI Gabrysia Dziedzic z kl. IVa zajęła I miejsce, a Jagoda Szczębara z kl. V – II miejsce. Ola Kruk z kl. III gimnazjum zdobyła II miejsce w kategorii uczniów gimnazjum i szkół średnich. Serdecznie dziewczętom gratulujemy!

 
WYCIECZKA KLAS SZÓSTYCH DO STALOWEJ WOLI

22 lutego klasy VI A i VI B pod opieką wychowawczyń – p. W. Wojtak i p. A. Szuryn wybrały się na wycieczkę do Stalowej Woli. W programie uczniowie mieli obejrzenie filmu w kinie Ballada i zwiedzenie wystawy pająków w Muzeum Regionalnym.

Film „Cudowny chłopak” opowiada o Auggie’m Pullmanie, który od urodzenia ma zdeformowaną twarz, przeżył 30 operacji plastycznych i w wieku 10 lat idzie po raz pierwszy do szkoły. W szkole chce udowodnić rówieśnikom, że piękno to coś więcej niż wygląd, choć początkowo idzie mu to opornie. Spotyka się z niechęcią, strachem, odrazą, ale w filmie nie brakuje też humoru. Reżyser przeplata ze sobą sceny płaczu, śmiechu i refleksji. Poza tym pokazuje, jakie racje i ukryte mechanizmy mogą kierować ludźmi i wpływać na ich postępowanie, ukazując te same sytuacje z perspektywy różnych bohaterów, co zmusza widza do powstrzymania się od wydawania pochopnych sądów i zbyt łatwego oceniania innych.

Z kolei wystawa „Fascynujący świat pająków” przeniosła uczniów z kinowego Nowego Jorku w świat egzotycznej dżungli zamieszkanej przez wielkie, włochate, śmiercionośne potwory. No, może nie do końca potwory. Oglądanie z bliska kilkudziesięciu pająków z gatunków m.in. ptasznik, czarna wdowa, tarantula uświadomiło większości z nich, że nie taki pająk straszny, jak go malują, że ma on też swoje emocje i uczucia, że boi się na przykład ludzkich kroków i rozmów. Niezapomnianym przeżyciem był pokaz karmienia pająków żywymi świerszczami, w którym dzielnie jako asystent i ochroniarz stawał Oskar Szczur z VI B. A to zachęta dla innych do odwiedzenia wystawy: najładniejszym okazem był świecący fluorescencyjnym błękitem skorpion, ale niełatwo go odnaleźć. Szóstakom się udało. Spróbujcie i wy !

 
Bal zimowy
27 stycznia 2018 r. karnawał zawitał do SP w Krzeszowie. Bal zimowy stał się tradycją i na dobre zagościł w naszej szkole. Jak co roku impreza składała się z dwóch części: artystycznej i dyskoteki.
Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

22 stycznia 2018 r. w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie klas młodszych wraz z wychowawczyniami przygotowały część artystyczną dedykowaną dziadkom i babciom.

Więcej…
 
Wizyta Mikołaja

"6 grudnia - jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie

I każde dziecko prezent dostanie. "

Więcej…
 
Ciekawy projekt czwartoklasistów
Uczniowie klas czwartych realizowali projekt edukacyjny z historii pt. "Historia mojej rodziny - drzewo genealogiczne".
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 23

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox