Aktualności Szkoła Podstawowa
WYCIECZKA NA ROZTOCZE

W naszej szkole uczniowie wyróżniający się w nauce i działalności na rzecz szkoły w nagrodę za swą pracę wyjeżdżają pod koniec roku szkolnego na wycieczkę. W tym roku 15 uczniów z kl. IV-VI pod opieką   p. Jolanty Konior i p. Wiolety Żołopy uczestniczyło w wycieczce na Roztocze. W Zwierzyńcu mogliśmy zobaczyć koniki polskie pasące się na terenie Roztoczańskiego Parku. W Ośrodku Edukacyjno- Muzealnym obejrzeliśmy film oraz  wystawę ukazującą rośliny i zwierzęta występujące na Roztoczu. Zwiedziliśmy też kościół na wodzie. Pojechaliśmy potem do Józefowa , gdzie weszliśmy na wieżę widokową i spacerowaliśmy po kamieniołomie, szukając śladów prehistorycznych roślin i żyjątek odbitych bądź zastygłych w skałach. Jedliśmy też pyszne lody, w lodziarni, która istnieje nieprzerwanie od siedemdziesięciu lat. Następnie zwiedzaliśmy kościół w Górecku Starym oraz podziwialiśmy potężne dęby, podobno mają około 500 lat. W pustym pniu jednego z nich schowała się cała nasza wycieczka. Wędrowaliśmy też po wąskich drewnianych schodkach i kładkach wzdłuż brzegów rzeki Sopot podziwiając "szumy", czyli takie małe spiętrzenia wody. Odwiedziliśmy też  Sanktuarium Matki Boskiej Krasnobrodzkiej w Krasnobrodzie. W drodze powrotnej wstąpiliśmy na słynne zapiekanki w Biłgoraju w pobliżu dworca autobusowego. Były naprawdę dobre. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Krzeszowa.

 
Konkurs recytatorski „Znamy wiersze J. Brzechwy dla klas I-III

Zachęcając dzieci do czytelnictwa, propagując piękną poezję dziecięcą oraz pobudzając aktywność twórczą,  w dniu 12 czerwca 2017r. odbył się konkurs recytatorski wierszy Jana Brzechwy zorganizowany przez panie M. Pintal i B. Kargol. Jan Brzechwa nie bez powodu nazywany jest czarodziejem słowa i poetą dziecięcej radości, w swoich utworach zabiera nas w świat pełen przygód. Dzięki jego wierszom i starsi, i młodsi wiedzą, że „nad rzeczką opodal krzaczka mieszkała kaczka dziwaczka…”, a zabawne pełne humoru historyjki uczą  i wychowują, ośmieszają naganne zachowanie, a pochwalają dobre. Konkurs przeznaczony był dla uczniów z klas I-III. Swoje talenty recytatorskie prezentowało 14 uczestników. Komisja Konkursowa w składzie: pani mgr Jolanta Konior i pani mgr A. Szuryn  z przyjemnością obejrzały przygotowane prezentacje. Ocenie podlegał dobór repertuaru, kultura słowa, znajomość tekstu, ogólny wyraz artystyczny. Jury nie miało łatwego zadania , ponieważ uczestnicy włożyli dużo serca w przygotowania do konkursu.

Wyniki są następujące:
I miejsce – Franciszek Garbacz kl. III ”b”,
II miejsce – Maria Chmielowiec kl. III „b”,         
III miejsce – Anna Ryczko kl. III „b oraz Jakub Szewc kl. II.
Na uczestników czekały dyplomy i nagrody. Wszystkim gratulujemy talentu! 
Wycieczka klas trzecich do Kazimierza Dolnego.

Dnia 6 czerwca 2017 roku klasy III a i III b, pod opieką p. B. Kargol i M. Pintal, uczestniczyły w całodniowej wycieczce do Kazimierza Dolnego. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum Przyrody. Następnie ekobusami udaliśmy się do Wąwozu Korzennego. Wróciliśmy na Rynek i zabytkowymi uliczkami przeszliśmy na Zamek,  Basztę z XIII wieku oraz Górę Trzech Krzyży, z której podziwialiśmy panoramę miasta. Kazimierz Dolny to niezwykle malownicze miasteczko nad Wisłą. Większość budowli charakteryzuje czerwona dachówka, bielone od zewnątrz ściany i kamienne podmurówki. Wszystkie domy utrzymane są w godnym podziwu porządku, dzięki czemu miasteczko ma specyficzny charakter, urok i wdzięk. W Kazimierzu zwiedziliśmy również kościół farny św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja, który posiada jedne z najstarszych zachowanych organów
w oprawie modrzewiowej. Ostatnim etapem naszej wycieczki był rejs statkiem po Wiśle, podczas którego podziwialiśmy panoramę Kazimierza Dolnego i Janowca. Wszystko, co dobre kiedyś się kończy, więc po wyczerpaniu wszystkich punktów programu wycieczki, wyruszyliśmy w drogę powrotną. Wycieczka była bardzo udana, a wspomnienia z niej na długo pozostaną w naszej pamięci.

 
Wycieczka klasy pierwszej do Zamościa

W dniu 06.06.2017r. odbyła się wycieczka kl. I do Zamościa. Udział wzięli wszyscy uczniowie klasy pierwszej, tj. 17 osób. Pogoda dopisała, było słonecznie. Uczestnicy wycieczki zwiedzili zoo, trasę podziemną Zamościa, rynek Starego Miasta. Z zaciekawieniem brali udział w produkcji lizaków w manufakturze słodyczy. Wycieczka zakończyła się w wesołej i miłej atmosferze.

 
WYCIECZKA KLASY VI

2 czerwca punktualnie o godzinie 5:00  rano klasa VI wraz z wychowawczynią  panią D.  Reichert wyruszyła na wycieczkę do Krakowa i w jego okolice. Po czterech godzinach podróży dotarliśmy do pierwszej atrakcji zaplanowanej na ten dzień, Ogrodu  Zoologicznego w Krakowie. Krakowski Ogród Zoologiczny powstał w 1929 roku, na terenie krakowskiego Lasu Wolskiego. Sądzę że największą atrakcją tego zoo jest wybieg z pingwinami. Ciekawym doświadczeniem było zobaczyć po raz pierwszy na oczy tego sympatycznego ptaka. Oprócz pingwinów zobaczyliśmy również: tygrysa, słonie, surykatki, lemury, manula. Po opuszczeniu zoo, udaliśmy się od miejscowości Zator, gdzie mieści się największy w Polsce park rozrywki - Energylandia. To  ok. 50 km od Krakowa. Na terenie parku znajduje się mnóstwo atrakcji.  Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Najciekawsza, zdaniem naszej klasy, była kolejka o nazwie: Formuła Roller Coaster w strefie kolejek ekstremalnych, to słowo ekstremalne chyba nas najbardziej przyciągnęło. Ale Energylandia to nie tylko zabawa dla ludzi lubiących mocne wrażenia, ale także moc atrakcji dla młodszych i ich rodziców. Między innymi Bajkolandia, strefa familijna oraz strefa gier i zabaw np. Turbo Suszarka. Po czterech godzinach zabawy wróciliśmy do Krakowa. Zmęczeni, ale szczęśliwi obejrzeliśmy z wielką ciekawością  piątą i ostatnią już część filmu o piracie zwanym Jackiem Sparrowem  pod tytułem „Piraci z Karaibów- zemsta Salazara”.

Po filmie udaliśmy się już w drogę powrotną do domu. W Krzeszowie zameldowaliśmy się po godzinie 22.00. Wycieczka była naprawdę udana, wszystkim się podobała.

 
Bałtów 2017

2 czerwca 2017r. uczniowie klasy II SP wraz z wychowawcą Anną Pawęzką oraz dwojgiem rodziców (p. K. Goch i p. M. Pytlak) uczestniczyli w wycieczce do Bałtowa. Radosne i podekscytowane dzieci wyjechały z Krzeszowa już o godz. 8:15. Wycieczka przebiegała ściśle wg. planu tj;

  • Zwiedzanie Jura Parku z przewodnikiem
  • Zwiedzanie Dolnego i Górnego Zwierzyńca
  • Niesamowite zabawy w Sabatówce
  • Zakup pamiątek
  • Wspólny obiad oraz lody
  • Zwiedzanie Oceanarium

Bardzo zadowoleni i trochę zmęczeni uczestnicy wycieczki wrócili do Krzeszowa około godz.18:30

 
Dzień Dziecka w naszej szkole

To był dzień inny niż wszystkie. Uczniowie nie mieli lekcji, mogli spędzić czas dobrze się bawiąc. Najpierw na salach gimnastycznych odbyły się międzyklasowe zawody sportowe w różnych konkurencjach tj. wyścig pająków, skoki w dal, biegi z przeszkodami, rzuty do kosza. W większości konkurencji najlepiej wypadła klas VI. Rozegrane zostały też  mecze piłki nożnej między drużynami z poszczególnych klas. Następnie dzieci zaprezentowały się w szkolnym programie "Mam talent". Bezapelacyjnie wygrali chłopcy z kl. IV-VI. Janek Madej i Patryk Kulik układali kostkę Rubika na czas, a reszta śpiewała znany przebój " Przez twe oczy zielone". Wykonanie to wzbudziło aplauz publiczności. Mnóstwo śmiechu było podczas zabawy " Na koń, szable w dłoń...", którą poprowadziła Jagoda Reichert z kl. VI. Sprawdzała ona u uczniów wytrzymałość , kondycję , szybkość i poczucie humoru. Na koniec rodzice przygotowali niespodziankę - poczęstunek. Dzieciaki chętnie zjadły po takim wysiłku przygotowane hot - dogi. Były też napoje i słodki wafelek. Dzień Dziecka mógłby trwać cały rok!

 
Dzień Matki 2017

26 maja 2017r. w szkole podstawowej świętowaliśmy Dzień Matki. W kolorowo przystrojonej sali gimnastycznej o godz. 11:00 licznie zebrały się zaproszone mamy i uczniowie kl. I-III oraz p. dyrektor, nauczyciele, uczniowie z klas IV-VI. Po przywitaniu zebranych gości przez p. dyrektora oraz uczennicę z kl. I wychowankowie p. A. Pawęzkiej oraz p. D. Łokaj recytowali piękne wiersze i śpiewali piosenki, które były wyrazem miłości, wdzięczności i szacunku, jakimi obdarzają dzieci swoje mamy. Było także zaprezentowane na scenie zaskakujące i pełne humoru przedstawienie pt. „Zielony Kapturek”. Następnie uczniowie klas młodszych wręczyli swoim mamom przygotowane laurki oraz kwiaty. Po życzeniach i uściskach wszyscy poczęstowali się przygotowanymi słodkościami. Po poczęstunku chętni uczniowie wraz ze swoimi mamami uczestniczyli we wspólnych konkursach i zabawach przy muzyce. Na zakończenie wszyscy razem zatańczyli „Kaczuchy”.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 21

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox