Aktualności Szkoła Podstawowa
XXI POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY „ SÓWKA MĄDRA GŁÓWKA” DLA UCZNIÓW KLAS II – III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W sobotę 27 IV 2019r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w Powiatowym Konkursie Ortograficznym „SÓWKA MĄDRA GŁÓWKA” dla uczniów klas drugich i trzecich szkół podstawowych powiatu niżańskiego. Była to już XXI edycja zmagań z ortografią. Wzięło w niej udział 42 uczniów. Rozwiązanie zadań konkursowych wymagało nie tylko rzetelnej znajomości podstawowych zasad pisowni języka polskiego i ich prawidłowego zastosowania w praktyce, ale także podstawowej wiedzy z zakresu środowiska społeczno-przyrodniczego. Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Klaudia Kołpa z kl. II zajęła I miejsce w kategorii klas drugich i okazała się bezkonkurencyjna w ortograficznych zmaganiach – zdobyła 271 punktów na 273 możliwych do zdobycia. Miejsce III zdobyła Milena Szozda z klasy II. Uczennice otrzymały nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy, które wręczył im osobiście Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego pan Sylwester Daśko. Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!

 
Witaj wiosno!

21 marca Mały Samorząd Uczniowski postanowił uczcić nadejście wiosny poprzez zaproszenie tego dnia wiosennych barw do naszej szkoły. Kilka dni wcześniej przewodniczący klas wylosowali kolory, które miały dominować w stroju w pierwszym dniu wiosny i tak oto: kl. I ubrała się na fioletowo, klasa II na żółto, kl. III na zielono, kl. IV na różowo, kl. Va na niebiesko, kl. Vb na pomarańczowo, natomiast kl. VI na czerwono. Tego dnia bardzo przyjemnie było przechadzać się po szkole  – wesołe barwy rozjaśniające nasze korytarze wprawiły wszystkich w doskonały humor.

 

 

 
Międzyszkolny Konkurs z Języka Niemieckiego

7 marca uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krzeszowie oraz Szkoły Podstawowej

w  Bystrem mieli okazję zmierzyć się ze sobą podczas konkursu językowego. Siódmoklasiści rozwiązywali test leksykalno-gramatyczny oraz quiz na temat krajów niemieckojęzycznych. Najlepsi z najlepszych wykazali się dobrą znajomością struktur leksykalno-gramatycznych, rozwiązując zadania oraz czytając ze zrozumieniem teksty.

Laureaci zaprezentowali również dużą wiedzę na temat Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinu.

I miejsce w konkursie zajęła Kinga Łebko (kl VII – SP w Bystrem), II miejsce dla Marceliny Łuczyn (kl VII b – SP w Krzeszowie), miejsce III zajęła Karolina Strojek (kl VII a – SP w Krzeszowie).

Gratulujemy serdecznie zwycięzcom konkursu.

 
Walentynki

Ze względu na to, że w tym roku Walentynki miały wypaść podczas ferii, postanowiliśmy z Małym Samorządem Uczniowskim zorganizować to święto wcześniej. Cały tydzień uczniowie wrzucali do specjalnie przygotowanego pudełka kartki z życzeniami dla osób, które darzą szczególną sympatią. Były to kartki robione własnoręcznie bądź kupione, niektóre zawierały drobne upominki, wszystkie jednak były ochoczo przyjęte przez adresatów, którym w piątek przed samymi feriami przedstawiciele Małego SU doręczyli miłosną pocztę. Niektórzy otrzymali naprawdę dużo walentynek, rekordzistami byli szóstoklasiści, których kartki nie mieściły się w dwóch torbach walentynkowych listonoszy. W tak wesołej i przyjemnej atmosferze rozeszliśmy się tego dnia do domów, aby zacząć zasłużony dwutygodniowy odpoczynek.

Mały Samorząd Uczniowski

 

 
Projekt edukacyjny ,,Tajemnice mitologii”

24 stycznia 2019 r. uczniowie klasy V b zaprezentowali plakaty zrealizowane w ramach projektu edukacyjnego z języka polskiego pt. ,,Tajemnice mitologii”. Projekt polegał na streszczeniu wybranego mitu, stworzeniu różnymi technikami plastycznymi plakatu ilustrującego mit i zaprezentowaniu go na forum klasy. Realizacja projektu umożliwiła uczniom podejmowanie twórczych działań, rozbudziła zainteresowania czytelnicze dotyczące wierzeń starożytnych Greków, ćwiczyła umiejętność pracy w zespole, kształtowała sprawności językowe oraz wyobraźnię historyczną i plastyczną. Prace uczniów zostały zaprezentowane na wystawie w budynku Szkoły Podstawowej. Wystawa wzbudziła duże zainteresowanie. Projekt został zrealizowany pod opieką nauczyciela języka polskiego p. Pauliny Młynarskiej.

 
Dzień Babci i Dziadka

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W Szkole Podstawowej w Krzeszowie zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
Ta wspaniała impreza odbyła się w naszej szkole w dniu 22.01.2019r.. Na wstępie pani dyrektor przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci z klas II i III wraz ze swoimi wychowawczyniami  przedstawiły  program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Oprócz montażu słowno – muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokaz taneczny w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod  ich adresem. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami, wykonanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami. Frekwencja jak co roku dopisała. Rodzice naszych pociech przygotowali również dla nich poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom, i dziadkom, swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.

Serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy pomogli w przyjęciu.

Wychowawczynie z klas 2-3

 

 
Góra grosza w naszej szkole

W listopadzie, grudniu i styczniu nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom polegającej na zbieraniu drobnych monet, z których powstanie wielka góra grosza. Pieniądze zebrane w ten sposób przez Towarzystwo Nasz Dom są corocznie przeznaczane na różnego rodzaju pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. W styczniu 2019 roku zakończyła się XIX edycja tej akcji. Uczniowie naszej szkoły wzięli w niej czynny udział i zebrali 533,56zł w ilości 26413 monet. Największym zaangażowaniem w tym roku wykazali się uczniowie klasy VI, którzy zebrali 5408 monet. Drugie miejsce w ilości zebranych monet zajęła klasa III – uzbierała 4805 monet, a trzecie klasa Va – 4795 monet. Jeśli chodzi o zebraną kwotę wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce – kl. VI - 111,62 zł, II miejsce – kl. III - 100,30 zł a III miejsce – kl. IV - 99,98 zł.  Paczki z zebranymi monetami ważyły ponad 50 kg. Wszystkim, którzy wsparli tą akcję serdecznie dziękujemy.

 

Samorząd Uczniowski

 
LEKCJA W KINIE

W poniedziałek 15 października uczniowie kl. V „a” i „b” oraz kl. VI z p. I. Hasiak i polonistkami – p. J. Konior i H. Kuryś mogli się przekonać, „Co na ekranie z książki zostanie?”, uczestnicząc w Nowej Sarzynie w lekcji dotyczącej ekranizacji i adaptacji filmowych. Uczniowie poszerzyli swą wiedzę na temat realizacji filmów opartych o dzieła literackie, utrwalili terminologię (scenariusz i scenopis), ale przede wszystkim przekonali się, że wersja ekranowa nie zawsze jest wiernym odzwierciedleniem lektury, dlatego też warto sięgnąć zarówno po książkę, jak i przenieść się w świat kina. Doskonałym uzupełnieniem edukacji filmowej była projekcja najnowszej ekranizacji dzieła pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”, znanego dzieciom dotychczas z lekcji j. polskiego.  Historia rudowłosej dziewczynki wzruszyła uczniów i pobudziła do refleksji nad wartości miłości i przyjaźni w życiu młodego człowieka.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 25

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox