Aktualności Szkoła Podstawowa
Klasy V na wystawie malarstwa

5 kwietnia 2017r. klasy V A i V B wybrały się do Gminnego Ośrodka Kultury, aby zwiedzić wystawę „Krzeszowskie Klimaty”. Obejrzeliśmy kilkadziesiąt prac artystów – malarzy profesjonalistów i amatorów – zarówno z naszej miejscowości i regionu, jak też z całej Polski. Prace te są efektem ubiegłorocznego czerwcowego krzeszowskiego pleneru malarskiego. Obrazy, wykonane przeważnie techniką olejną, akrylową lub akwarelową, przedstawiają najpiękniejsze zakątki Krzeszowa, pejzaże okolicznych pól, malownicze meandry Sanu.

Pani Elżbieta Sawicka, która przygotowała ekspozycję, w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam o pracy malarza, pokazała sztalugi malarskie, rozpuszczalniki do farb, zdradziła kilka warsztatowych sekretów. O każdej oglądanej przez nas pracy przekazywała informacje i ciekawostki – i o historii oraz okolicznościach jej powstania, i o artyście, który ją tworzył, i o tym, dlaczego znalazła się na wystawie.

Było to bardzo interesujące spotkanie z malarstwem, spojrzenie na znane i widziane codziennie krajobrazy przez pryzmat sztuki, a dla niektórych być może zachęta do spróbowania własnych sił i zajęcia się malowaniem w przyszłości.

 
„Sówka – mądra główka”

W dniu 4 marca 2017r. został rozstrzygnięty Gminny Konkurs Ortograficzny „Sówka – mądra główka” dla klas II i III. Udział w konkursie wzięli uczniowie ze szkoły w Bystrem: Chałaj Patryk, Dechnik Adam, Sajkiewicz Andżelika, Lipianin Michał, Rodziewicz Szymon, Ryczko Amelia oraz uczniowie ze szkoły w Krzeszowie: Jonik Kamil, Serafin Magdalena, Traka Nikola, Dziedzic Gabriela, Masłowski Adrian, Wróbel Magdalena, Garbacz Franciszek, Szałaj Julia i Węglarz Patrycja. Musieli oni wykazać się poprawną pisownią  i znajomością zasad ortograficznych. Zadaniem uczestników było napisanie dyktanda oraz uzupełnienie tekstu ortograficznego.

Wyniki konkursu:

Klasy drugie

1 miejsce: Jonik Kamil

2 miejsce: Sajkiewicz Andżelika

3 miejsce: Serafin Magdalena

Klasy trzecie

1 miejsce: Lipianin Michał

2 miejsce: Szałaj Julia, Rodziewicz Szymon

3 miejsce: Ryczko Amelia

Pani wicedyrektor Zespołu Szkół w Krzeszowie mgr Krystyna Boćko ogłosiła wyniki konkursu i pogratulowała zwycięzcom. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali stosowne dyplomy i zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Gminny Konkurs Ortograficzny „Sówka – mądra główka” wzbudził duże zainteresowanie i wywołał wielkie emocje zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli. Przygotowanie do konkursu wymagało od nich systematycznej i wytrwałej pracy, która w finale przyniosła znakomite rezultaty i pozwoliła na odniesienie sukcesu.

 
Język angielski wokół nas

„Język angielski wokół nas” jest to temat projektu, który w tym roku szkolnym realizowała klasa VI wraz z nauczycielką Katarzyną Andrasik. Celem tego projektu było ukazanie uczniom wszechobecność języka angielskiego oraz to, że w codziennym życiu używają wiele słów zapożyczonych z tego języka nawet o tym nie wiedząc. Codziennie kupujemy produkty o nazwach pochodzących z języka angielskiego, nosimy ubrania z angielskimi napisami, słuchamy tego języka w piosenkach i filmach.

W pierwszej fazie realizacji projektu uczniowie mieli za zadanie zbierać informacje dotyczące przykładów występowania języka angielskiego w otaczającym świecie. Drugim etapem była już praca w grupach – uczniowie mieli wspólnie wyselekcjonować najważniejsze przykłady oraz opracować sposób prezentacji. Ostatni punkt realizacji projektu polegał na zaprezentowaniu koleżankom i kolegom efektów swojej pracy.

Wynikiem pracy większości grup były plakaty przedstawiające najbardziej popularne słowa angielskiego pochodzenia. Jedna z grup wykonała prezentację multimedialną, w której zawarła wiele przykładów obecności języka angielskiego w naszym codziennym życiu. Jednak największe zainteresowanie wzbudził film w całości wykonany przez jedną grupę projektową. Członkowie grupy samodzielnie opracowali, nagrali i skomponowali kilka bardzo humorystycznych scenek przedstawiających sytuacje z życia codziennego, w których bezwiednie stosujemy język angielski.

Wszystkie grupy projektowe podeszły do wykonania tego zadania z dużym zaangażowaniem i na pewno wiele się nauczyły podczas pracy nad projektem. Hasło jednej z nich wykorzystane w projekcie – „You know more English than you think” (Znasz więcej j. angielskiego, niż sądzisz) może być inspiracją dla innych, by uczyć się tego języka, bo jest on wszechobecny nawet w naszym codziennym życiu.

 

 
Walentynki

14 lutego tradycyjnie obchodziliśmy w naszej szkole święto wszystkich zakochanych, czyli walentynki. Już od samego rana wszyscy uczniowie pełni emocji i radosnego napięcia oczekiwali na przybycie poczty walentynkowej.

Więcej…
 
BAL ZIMOWY 2017

15 stycznia 2017 roku w naszej szkole odbył się Bal Zimowy.

Więcej…
 
Mikołajki

6 grudnia 2016 r. to dla uczniów naszej szkoły jeden z ulubionych dni w roku szkolnym, ponieważ tego dnia co roku odwiedza nas Święty Mikołaj.

Więcej…
 
Andrzejki

24 października 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole andrzejki.

Więcej…
 
Wycieczka klas V.

29 listopada 2016 r. klasy Va i Vb razem z wychowawczyniami, p. W. Wojtak i p. A. Szuryn wybrały się na wycieczkę do Stalowej Woli.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 20

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox