„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka…” Ks. M. Maliński

W świecie, którym nierzadko rządzi pieniądz, niezwykle istotne jest ukazywanie młodym ludziom znaczenia daru płynącego ze szczerego serca.

W grudniu, w bożonarodzeniowej atmosferze obdarowywania bliskich prezentami, w Szkole Podstawowej w Krzeszowie przeprowadzono XVII Edycję Szlachetnej Paczki.  Sprawami organizacyjnymi projektu zajął się zespół nauczycieli w składzie: Krystyna Boćko (dyrektor  szkoły), Ewa Szałęga (koordynator), Katarzyna Pokora, Anna Jaśkowska-Czop, Paulina Młynarska, Wioleta Żołopa, Anna Szuryn i Stanisława Harasiuk.

Także gimnazjaliści świadomi, że najwspanialszy prezent to bycie dobrym dla innych, potrzebujących bardziej niż my, zachęcali wszystkich do hojności. Nasi szkolni wolontariusze to: Aleksandra Chara, Aleksandra Chmielewska, Andrzej Dziedzic, Emilia Dzieciuch, Magdalena Hasiak, Katarzyna Kopel, Karolina Kościelska, Wiktoria Kulińska, Anna Kusz, Paulina Pawelec, Kamila Płachciak, Magdalena Pudełko, Małgorzata Pudełko, Mariola Sokal i Emilia Traka.

Zespół przede wszystkim zapoznał się z wykazem potrzebujących rodzin z powiatu niżańskiego oraz wybrał rodzinę (posiadającą kod POD-3200-405203) znajdującą się w trudnej sytuacji materialnej. Zaplanowano szereg działań mających na celu przygotowanie jak najstaranniejszej paczki odpowiadającej codziennym potrzebom wdowy samotnie wychowującej dwóch synków. Przez kilka dni (od 23 listopada do 4 grudnia 2017 r.) trwała kwesta wśród uczniów i pracowników szkoły oraz w instytucjach gminy Krzeszów: Urzędzie Gminy Krzeszów, Zakładzie Gospodarki Komunalnej, Ośrodku Zdrowia „Kinessis”, Przychodni „Nasze Zdrowie-Niwińscy”, Piekarni w Krzeszowie, Zakładzie stolarki w Krzeszowie, Mad-Bud FPHU Sieniawski M., Restauracji „Babilon”, F.U.H”Majster”. Swoją cegiełkę finansową dokładały też osoby prywatne. W tym samym czasie zorganizowano także zbiórkę artykułów spożywczych, chemii gospodarczej i artykułów przemysłowych do oznaczonych pojemników wystawionych w pawilonie GS oraz w sklepach: „Pod Rotundą”, Groszek, Kłos-Pol, Lewiatan i u Państwa Schiffer.      
Akcja spotkała się z dużym zaangażowaniem i hojnością, co umożliwiło za zgromadzone środki finansowe zakup większej ilości prezentów, niż oczekiwała rodzina. Były to chociażby sprzęty na wyposażenie mieszkania (kuchenka gazowa, czajnik elektryczny), artykuły codziennego użytku (kołdra, pościel, ręczniki, artykuły szkolne), odzież i obuwie oraz specjalne upominki dla członków rodziny.    
8 grudnia zespół nauczycieli z pomocą wolontariuszy zapakował wszystkie zakupione i zebrane artykuły do ładnych opakowań, zaś następnego dnia delegacja szkoły dostarczyła 17 paczek do magazynu znajdującego się w Gimnazjum nr 1 w Nisku. Stąd wolontariusze Programu „Szlachetnej Paczki” dostarczyli nasze prezenty wybranej rodzinie.         
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy finansowo wsparli naszą akcję, złożyli zakupione przez siebie produkty żywnościowe, artykuły chemiczne lub szkolne. Szczególną wdzięczność wyrażamy wszystkim uczniom i pracownikom szkoły, którzy dołożyli swoją „cegiełkę” w tym pięknym projekcie.      

Motto naszej szkoły brzmi: „Tylko wówczas jestem, gdy jestem dobry. Oto jedyna miara mojego człowieczeństwa i istnienia”, zaś dobro to także dzielenie się  z innymi.

 

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox