25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zespole Szkół w Krzeszowie

Uczniowie Gimnazjum w Krzeszowie już po raz siódmy aktywnie włączyli się w tą szlachetną pomoc. 15 stycznia 2017r. już od wczesnych godzin porannych 28 wolontariuszy pod opieką 11 nauczycieli kwestowało w Krzeszowie, Bystrem, Kulnie, Hucisku, Harasiukach, Jasienniku Starym, Tarnogórze i Lipinach Dolnych.

Po południu wolontariusze pojawili się na choince noworocznej dla uczniów szkoły podstawowej. Zorganizowali tam z pomocą swoich rodziców „Kiermasz ciast i ciasteczek”, który cieszył się bardzo dużą popularnością uczniów oraz licznie przybyłych rodziców i gości.

O godzinie 19.00 nastąpiło podsumowanie działań WOŚP  podczas którego uroczyście podziękowano wszystkim wolontariuszom i wspomagającym ich nauczycielom. W jego trakcie układy taneczne zaprezentowały dzieci z grup tanecznych młodsze i starsze „DIAXY” z Gminnego Ośrodka Kultury w Krzeszowie. Na zakończenie uczeń gimnazjum Kewin Traka popisał się talentem muzycznym wykonując brawurowo utwory na saksofonie.

Mieszkańcy, okazali duże serce oraz zrozumienie i wrzucali hojne datki do puszek wolontariuszy. Miło nam poinformować, że zebraliśmy kwotę 6932,89 zł. Wszystkie zebrane fundusze będą przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla dzieci i osób starszych.

Wolontariuszami byli uczniowie klas trzecich gimnazjum: Brzyska Jagoda, Bulicz Kinga, Cal Michał, Ciryt Aleksandra, Demidowski Joachim, Hammer Jagoda, Jajak Izabela, Klekacz Maciej, Kopel Maciej, Krupa Jan, Krupa Kinga, Kurzanowska Agnieszka, Lesiczka Dawid, Łój Adam, Madej Patryk, Mucha Wiktoria, Nastała Julia, Niedbała Kinga, Nowik Robert, Pintal Aleksandra, Pydo Aleksandra, Sieniawska Wiktoria, Sokal Kamila, Sowa Krystian, Stępniowska Kinga, Strzęciwilk Izabela, Szczębara Marlena, Szydłowska Natalia

W organizację WOŚP włączyli się następujący nauczyciele: Katarzyna Andrasik, Ewa Wojtowicz,  Jadwiga Koguc, Agnieszka Fusiarz, Anna Waliłko, Krystyna Boćko, Marian Zielonka, Anna Tomasik, Leszek Łebko. Organizacją szkolnego finału oraz koordynacją wszystkich działań zajmowała się Anna Jaśkowska-Czop we współpracy z  Katarzyną Pokora.

Dyrektor szkoły podkreśla, że uczestnictwo szkoły w tej akcji jest sukcesem wychowawczym. To cieszy, że tak wielu młodych ludzi angażuje się w wolontariat, przygotowuje się do działalności charytatywnej i uczy się współdziałania.

Na zdjęciu od lewej: Dyrektor M. Siek, K. Pokora (koordynator), wolontariusze - uczniowie klas trzecich gimnazjum, A. Jaśkowska-Czop (koordynator). 

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox