V Powiatowy Konkurs Języków Obcych dla Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych

7 lutego 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V Powiatowym Konkursie Języków Obcych dla Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych zorganizowanym przez Liceum  Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Nisku.  Konkurs został podzielony na dwie kategorie: język angielski i język niemiecki. W konkursie  języka angielskiego startowali: Bartłomiej Waliłko (szkoła podstawowa) oraz Oliwia Schiffer (gimnazjum). W konkursie języka niemieckiego startował Michał Stodulski (szkoła podstawowa).  Każdy konkurs polegał na rozwiązaniu testu leksykalno – gramatycznego z elementami wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych lub niemieckojęzycznych. Test dla gimnazjalistów zawierał również zadania sprawdzające znajomość środków językowych, a test dla uczniów szkół podstawowych- znajomość środków i funkcji językowych. Jedno z zadań zawierało elementy opisu ilustracji. Test trwał 60 minut.

Z radością informujemy że uczniowie startujący w konkursie  języka angielskiego Oliwia Schiffer oraz Bartłomiej Waliłko zajęli drugie miejsce - każdy w swojej kategorii - i tym samym uzyskali tytuł laureata. Zwycięzcom gratulujemy wysokich wyników!

 

 

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox