Lubimy pomagać…

Szkoła Podstawowa w Krzeszowie już po raz trzeci wsparła ogólnopolską akcję charytatywną „Szlachetna Paczka”. W tym roku pomogliśmy 5-osobowej rodzinie, która zmaga się z problemami związanymi z ciężką chorobą ojca rodziny. W dniach 29.11.2018 r. – 07.12. 2018 r. udało się zgromadzić środki finansowe oraz materialne, które pozwoliły spełnić prośby potrzebujących.

Wpłaty uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, pracowników instytucji z terenu gminy oraz lokalnych przedsiębiorców łącznie dały kwotę 2746,10 PLN.  Za zgromadzone środki zakupiono artykuły meblowe do pokojów dziecięcych, sprzęt AGD (robot kuchenny, piekarnik) oraz  upominki dla wszystkich członków rodziny.  Oprócz tego udało się zgromadzić bardzo dużą ilość trwałych artykułów spożywczych, środków czystości, przyborów szkolnych i innych rzeczy potrzebnych rodzinie.

 

Pragniemy z całego serca podziękować wszystkim darczyńcom, którzy wsparli w tym roku akcję „Szlachetna Paczka”.  Dzięki hojności wielu osób udało się w bardzo krótkim przygotować bogatą, paczkę, odpowiadającą potrzebom rodziny.

Słowa podziękowania kierujemy przede wszystkim do uczniów naszej szkoły oraz ich rodziców.

Dziękujemy również przedstawicielom instytucji oraz przedsiębiorcom, którzy już po raz kolejny wsparli nas w tym dobroczynnym dziele:

Zakład Gospodarki Komunalnej w Krzeszowie, Urząd Gminy w Krzeszowie, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej  „Nasze Zdrowie - Niwińscy”, Zakład Kamieniarski Mirosław Hasiak, Firma Handlowo- Usługowa „Majster” Krzysztof Bieńko, Restauracja „Babilon” Wawrzyniec Tutka.

Podziękowania składamy także właścicielom  punktów sprzedaży, którzy umożliwili ustawienie paczek:

Gminna Spółdzielnia  „Samopomoc Chłopska”, „Pod Rotundą” – Sklep wielobranżowy  Jan Pac, ”Kas-Pol” Robert Kołodziej(„Tanie buty”), sklep wielobranżowy Danuta i Lucjan Schiffer,  Sklep „EWA” Leokadia Jaśkowska, Sklep „Groszek” Sylwia Jednacz,  Sklep LEWIATAN Piotr Lipko, PHU „Klos-Pol” Wojciech Gil, Drogeria „Pchełka” Monika Tur.

Artykuły spożywcze oraz przemysłowe zgromadzone w sklepach oszacowano na kwotę1362,61 PLN.

Dziękujemy również wszystkim nauczycielom którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w akcję: M. Skotnicka, A. Jaśkowska-Czop, K. Pokora, W. Wojtak, H. Kuryś,  jak również pracownikom szkoły oraz wszystkim, którzy okazali pomoc organizatorom akcji.

Wszyscy możemy czuć ogromne poczucie satysfakcji z tego, że w tak wyjątkowym czasie przedświątecznym pomogliśmy rodzinie, którą dotknęło nieszczęście. Nie pozostaje nam życzyć nic innego jak tylko tego by okazane dobro powróciło do wszystkich darczyńców.

 

Kolejną akcją charytatywną, w którą zaangażowała się w tym roku nasza szkoła był 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

13 stycznia 2019 roku, już od wczesnych godzin porannych w śniegu, mrozie i przy silnym wietrze sześcioro gimnazjalistów wraz z opiekunami zbierali do puszek datki na rzecz fundacji wspierającej polską służbę zdrowia. Ofiarodawcy bardzo licznie i hojnie wsparli akcję, dzięki czemu udało się zebrać kwotę 2621,09 zł. W godzinach wieczornych część wolontariuszy wraz z koordynatorem WOŚP p. Magdaleną Skotnicką złożyli puszki w siedzibie sztabu WOŚP w Szkole Podstawowej Nr 2 w Rudniku nad Sanem oraz wzięli udział w 27. Finale WOŚP, gdzie można było posilić się pysznym pączkiem lub ciepłym posiłkiem.

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły znów udowodnili, że lubią pomagać. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim wolontariuszom. W tym roku kwestowali następujący uczniowie:

Agnieszka Ćwikła (IIIb), Kinga Dechnik (IIIb), Magdalena Hasiak (IIIb), Jakub Kida (IIIa), Anna Kusz (IIIA) oraz Amelia Mucha (IIIa). Dziękujemy także rodzicom wolontariuszy, którzy dowieźli młodzież na miejsce zbiórki. Opiekę nad wolontariuszami podczas kwesty sprawowali następujący nauczyciele:

Anna Jaśkowska-Czop, Katarzyna Pokora i Magdalena Skotnicka.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w WOŚP i pamiętajmy, że tylko razem  możemy zdziałać wiele.

 

 

 

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox