O BEZPIECZEŃSTWIE W SZKOLE I POZA NIĄ - SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Okres świąteczny to nie tylko czas radosnej atmosfery związanej ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. To także dni wzmożonego ruchu na ulicach, zabaw zimowych oraz imprez z fajerwerkami i sztucznymi ogniami. W celu wzmocnienia poczucia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży naszej szkoły 18 grudnia odbyło się spotkanie uczniów kl. IV-VI oraz gimnazjalistów z policjantami z Komisariatu Policji w Rudniku nad Sanem. Panowie policjanci przestrzegli zebranych przed lekkomyślnym zachowaniem w drodze do i ze szkoły oraz podczas zimowych zabaw na świeżym powietrzu: rzucaniem oblodzonymi śnieżkami, jazdą po lodzie, zjeżdżaniem z górek w pobliżu ulic, chodzeniem wzdłuż ulicy zamiast po chodniku czy też używaniem przedmiotów pirotechnicznych. Przypomnieli także uczniom o prawnej odpowiedzialności dzieci i młodzieży w przypadku zażywania wszelkiego rodzaju używek, cyberprzestępczości, zagrożenia życia i zdrowia innych. Policjanci zwrócili uwagę na fakt, że żart bawi obie strony, więc jeżeli kogoś krzywdzimy swym zachowaniem, wówczas to już nie jest zabawa i tylko żart.

 

 

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox