Aktualności Gimnazjum

aktualnosci tylko z gimnazjumWycieczka dla uczniów wyróżnionych

W dniu 22.06.2017 r. w przeddzień zakończenia roku szkolnego 2016/2017 odbyła się wycieczka dla uczniów wyróżnionych z gimnazjum. Jak corocznie wycieczka jest nagrodą dla uczniów za wysokie osiągnięcia w nauce oraz aktywna pracę w samorządzie uczniowskim. W tym roku uczniowie razem z opiekunami  udali się do Rzeszowa na film „Krąg” oraz do Kręgielni. Film opowiada  o Mae Holland (Emma Watson) która  zostaje zatrudniona w Kręgu – najpotężniejszej na świecie firmie internetowej. Jest zafascynowana jej nowoczesnością, rozmachem oraz osobą wizjonerskiego założyciela – genialnego Eamona Baileya (Tom Hanks). Z czasem praca w Kręgu pochłania ją  bez reszty, staje się pionkiem w przewrotnej grze Baileya, Mae nie dostrzega zagrożeń, jakie rodzi miejsce zatrudnienia i jak bardzo, sięgają wpływy pracodawców i ich potęga inwigilacji. Ten film zmusza do refleksji.Po nim  udaliśmy się  Kręgieli „Kula Bowling&Club”, gdzie wszyscy dobrze się bawili. I tak około godziny 16.00 wszyscy wróciliśmy do Krzeszowa.

 

 
Uroczysty Komers klas trzecich

13 czerwca 2017 r. w naszej szkole odbył się pierwszy poważny bal uczniów klas trzecich, który z pewnością wszyscy zapamiętają pozytywnie. Komers rozpoczął się o godz. 17.00 przemówieniem Pani Dyrektor, Pana Dyrektora i przedstawicieli uczniów - Aleksandy Pintal. Tradycyjnie również trzecioklasiści w pięknym stylu wykonali poloneza.
Szykownie udekorowana sala dodała wieczorowego klimatu. Dalsza uroczystość miała już mniej oficjalny charakter, wszyscy chcieli nacieszyć się ostatnimi wspólnie spędzonymi chwilami. Tańcom, śmiechom i doskonałej zabawie nie było końca.

 

 
Świętowanie Dnia Mamy

Dzień Matki to święto obchodzone w Polsce co roku 26 maja. Ma ono na celu okazanie wszystkim mamom szacunku, miłości oraz podziękowania za trud włożony w wychowanie.

Uczniowie klasy IIIb pod opieką wychowawczyni w czwartek 25 maja 2017 roku tradycyjnie przygotowali uroczyste spotkanie na Przystani „Błękitny San. Gimnazjaliści wręczyli swoim mamom własnoręcznie wykonane upominki. Nie zabrakło też serdecznych życzeń, całusów i uścisków.

 
Światowy Dzień bez Papierosa

31 maja był w naszej szkole dniem ukazującym dzieciom i młodzieży gimnazjalnej pułapki wieku dorastania.            
W związku z obchodami Światowego Dnia bez Papierosa uczniowie uczęszczający na zajęcia teatralne pod opieką p. H.Kuryś przygotowali część artystyczną, mającą na celu uświadomienie młodym ludziom szkodliwości palenia tytoniu oraz ukazanie zgubnych skutków bycia biernym paplaczem.         
Następnie grupa drugoklasistów realizujących pod kierunkiem p. pedagog A. Fusiarz obowiązkowy projekt edukacyjny „Czym jest cyberprzemoc? Jak się przed nią bronić?” przestrzegła uczniów krzeszowskiej szkoły przed zagrożeniami wynikającymi z nieodpowiedzialnego wykorzystywania zasobów Internetu oraz funkcjonowania w wirtualnym świecie gier i portali społecznościowych.        
Aktualna tematyka spotkania, przedstawione prezentacje multimedialne oraz scenki profilaktyczne odgrywane przez uczniów wzbudziły duże zainteresowanie zebranych.

 
Wycieczka w Pieniny
W Dzień Dziecka pierwszoklasiści wybrali się na dwudniową wycieczkę w Pieniny. Gimnazjaliści sprawdzili swą kondycję fizyczną, wspinając się na Trzy Korony, skąd podziwiali przepiękną panoramę gór. Wędrując szlakiem, poznawali także okazy górskiej flory i fauny. Niewątpliwą atrakcją był spływ Dunajcem, spacer najpiękniejszym wąwozem Pienin - Homole oraz zamek w Niedzicy.

Piękna, słoneczna pogoda zachęcała do pieszych wędrówek, dlatego uczniowie z uśmiechem na twarzach podziwiali wyjątkowo atrakcyjny pod względem przyrodniczym i turystycznym obszar Pienińskiego Parku Narodowego.

 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 34

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox