Aktualności Gimnazjum

aktualnosci tylko z gimnazjumBAL ZIMOWY

W sobotę, tuż przed feriami uczniowie podsumowali I semestr wspólną zabawą na balu zimowym.  Nie zabrakło atrakcji przygotowanych przez rodziców: wystąpiły mażoretki (dziewczęta z krzeszowskiej szkoły uczęszczające na zajęcia do Gminnego Ośrodka Kultury), do zabawy dzieci i młodzież porwał także nasz dawny absolwent – Mateusz Bednarz, który ze swą koleżanką przygotował taneczne gry.  W przerwie od tańców wszyscy uczniowie mogli spróbować pysznych, zdrowych kanapek oraz słodyczy z otrzymanej od Mikołaja paczki. Również piękne dekoracje utrzymane w zimowym klimacie wprowadzały wszystkich w beztroską i radosną atmosferę ferii.

 
Program eTwinning

Uczennice z klas II gimnazjum pod opieką p. Jadwigi Koguc biorą udział w międzynarodowym projekcie wymiany korespondencyjnej w ramach programu eTwinning.  W bieżącym roku szkolnym realizują projekt "Flying letters" wymieniając się listami z rówieśnikami z Turcji i Słowacji. Uczennice w swoich listach opisują siebie, swoją rodzinę, życie szkolne, tradycje i kulturę naszego kraju. Wymiana korespondencji w języku angielskim, jest dla uczniów ciekawym doświadczeniem, które wpływa na rozwój kompetencji językowych. Natomiast nauczanie metodą projektu zachęca uczniów do aktywności i do brania na siebie odpowiedzialności za proces uczenia się.

 
Tydzień Języka Angielskiego

W dniach 22.11 -29.11.2017 r. nauczycielki języka angielskiego zorganizowały w gimnazjum Tydzień Języka Angielskiego, którego celem było promowanie nauki tego języka oraz budzenie i rozwijanie zainteresowań uczniów kulturą krajów anglojęzycznych. Organizatorki przygotowały zadania i konkurs wiedzowy dla uczniów klas II i III gimnazjum. Zadaniem każdej grupy językowej było przygotowanie flagi wylosowanego państwa anglojęzycznego.  Praca plastyczna była inspiracją do rozmów na temat kultury danego państwa. Efekty pracy uczniów można podziwiać na korytarzu szkolnym. Ponadto uczniowie wzięli udział w konkursie  wiedzowym,którego wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsca zajął : Kamil Taras z klasy IIIa
II miejsce zajęli: Oliwia Schiffer- klasa IIa oraz Mateusz Sokal -klasa IIIb
III miejsce zajęła: Magdalena Hasiak - kl.II b
Nauczycielki języka angielskiego pragną podziękować uczniom za duże zaangażowanie. Okazało się, że pomysł zorganizowania takich działań był przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Anna Tomasik, Wioleta Żołopa, Jadwiga Koguc

 
Mikołaj 
Wycieczka do Rzeszowa

16 listopada uczniowie klas II gimnazjum mieli okazję poznać komedię F. Vebera „Kolacja dla głupca” w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie. Obfitująca w liczne zabawne perypetie i intrygi sztuka niesie przewrotne przesłanie. Spektakl ukazał młodzieży, jak krzywdząca i niesprawiedliwa może okazać się opinia ludzka. Ludzie lubią się śmiać z innych, ale czy sami są lepsi i tak idealni? Często to właśnie ofiara drwin okazuje się być człowiekiem dobrym, chętnym do niesienia pomocy oraz zaskakująco mądrym.
Uzupełnieniem wyjazdu stał się film „Thor: ragnarok” wprowadzający gimnazjalistów w fantastyczny świat walki dobra ze złem i ukazujący wartość przyjaźni. Pobyt zarówno w teatrze, jak i kinie ukazał młodym ludziom różnicę między środkami przekazu wykorzystywanymi przez teatr i film oraz kontrast pomiędzy kulturą wysoką i masową.


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 35

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox