Aktualności Szkoła Podstawowa

Aktualności tylko ze szkoły podstawowejBal zimowy
27 stycznia 2018 r. karnawał zawitał do SP w Krzeszowie. Bal zimowy stał się tradycją i na dobre zagościł w naszej szkole. Jak co roku impreza składała się z dwóch części: artystycznej i dyskoteki. W pierwszej kolejności pani dyrektor Krystyna Boćko powitała serdecznie wszystkich zgromadzonych uczniów i rodziców oraz zachęciła do wspólnej zabawy. W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie klas I, II, III, IV a  i IV b. Uczniowie z klasy I przygotowali przedstawienie pt. Galimatias miesięcy. Klasa II zaprezentowała wiersze i piosenkę o zimie, natomiast klasa III zademonstrowała nam swoje talenty aktorskie i wokalne w przedstawieniu Miła bajeczka jak maskoteczka. Uczennice klasy V: Jagoda Szczębara i Lena Sekulska zaśpiewały kolędę Bóg się rodzi. Akademię uświetnił również występ zespołu Perłowe gwiazdki. Po występach przybył do nas Święty Mikołaj i rozdawał paczki ze słodyczami. Odbył się również poczęstunek. Rada Rodziców przygotowała niespodziankę dla dzieci w postaci występu mażoretek z Gminnego Ośrodka Kultury w Krzeszowie. Uczniowie bawili się również wraz z animatorami kultury - klaunami. Po wszystkich tych atrakcjach odbyła się dyskoteka. Dziękujemy dzieciom  i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie balu. 
Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

22 stycznia 2018 r. w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie klas młodszych wraz z wychowawczyniami przygotowały część artystyczną dedykowaną dziadkom i babciom. Dzieci na  pięknie udekorowanej scenie  recytowały wiersze, śpiewały piosenki, odegrały mały spektakl.  Swymi talentami, przygotowaniem, pięknymi strojami oczarowały zaproszonych gości, czyli babcie, dziadków, rodziców, ale i wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Na koniec wszyscy zebrani odśpiewali „ Sto lat” naszym gościom. Dzieci przygotowały też dla swoich ukochanych babć  i dziadków upominki - własnoręcznie wykonane kartki.

Podobny obraz

 
Wizyta Mikołaja

"6 grudnia - jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie

I każde dziecko prezent dostanie. "

 

Każdego roku  6 grudnia, w dniu swoich imienin do wszystkich grzecznych dzieci przychodzi Św. Mikołaj. Także i  w tym roku przyjął zaproszenie od Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Krzeszowie. Uczniowie naszej szkoły od rana  z niecierpliwością czekali   na przybycie Świętego Mikołaja. Wspaniały gość  i tym razem nie zawiódł dzieci i przybył z całym swym orszakiem: dwiema  mikołajkami , aniołem, diabełkiem oraz reniferem. Św. Mikołaj odwiedził  każdą klasę i obdarował każde dziecko prezentem i tym samym wprowadził do naszej szkoły wyjątkowo świąteczny nastrój. Dzieci podziękowały Świętemu za prezenty kolędami, piosenkami i wierszykami. Dziękujemy Św. Mikołajowi za przybycie do naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy za rok!

 
Ciekawy projekt czwartoklasistów
Uczniowie klas czwartych realizowali projekt edukacyjny z historii pt. "Historia mojej rodziny - drzewo genealogiczne".
Więcej…
 
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada 2017 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 36

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox