Aktualności Szkoła Podstawowa

Aktualności tylko ze szkoły podstawowejWYCIECZKA NA ROZTOCZE

W naszej szkole uczniowie wyróżniający się w nauce i działalności na rzecz szkoły w nagrodę za swą pracę wyjeżdżają pod koniec roku szkolnego na wycieczkę. W tym roku 15 uczniów z kl. IV-VI pod opieką   p. Jolanty Konior i p. Wiolety Żołopy uczestniczyło w wycieczce na Roztocze. W Zwierzyńcu mogliśmy zobaczyć koniki polskie pasące się na terenie Roztoczańskiego Parku. W Ośrodku Edukacyjno- Muzealnym obejrzeliśmy film oraz  wystawę ukazującą rośliny i zwierzęta występujące na Roztoczu. Zwiedziliśmy też kościół na wodzie. Pojechaliśmy potem do Józefowa , gdzie weszliśmy na wieżę widokową i spacerowaliśmy po kamieniołomie, szukając śladów prehistorycznych roślin i żyjątek odbitych bądź zastygłych w skałach. Jedliśmy też pyszne lody, w lodziarni, która istnieje nieprzerwanie od siedemdziesięciu lat. Następnie zwiedzaliśmy kościół w Górecku Starym oraz podziwialiśmy potężne dęby, podobno mają około 500 lat. W pustym pniu jednego z nich schowała się cała nasza wycieczka. Wędrowaliśmy też po wąskich drewnianych schodkach i kładkach wzdłuż brzegów rzeki Sopot podziwiając "szumy", czyli takie małe spiętrzenia wody. Odwiedziliśmy też  Sanktuarium Matki Boskiej Krasnobrodzkiej w Krasnobrodzie. W drodze powrotnej wstąpiliśmy na słynne zapiekanki w Biłgoraju w pobliżu dworca autobusowego. Były naprawdę dobre. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Krzeszowa.

 
Konkurs recytatorski „Znamy wiersze J. Brzechwy dla klas I-III

Zachęcając dzieci do czytelnictwa, propagując piękną poezję dziecięcą oraz pobudzając aktywność twórczą,  w dniu 12 czerwca 2017r. odbył się konkurs recytatorski wierszy Jana Brzechwy zorganizowany przez panie M. Pintal i B. Kargol. Jan Brzechwa nie bez powodu nazywany jest czarodziejem słowa i poetą dziecięcej radości, w swoich utworach zabiera nas w świat pełen przygód. Dzięki jego wierszom i starsi, i młodsi wiedzą, że „nad rzeczką opodal krzaczka mieszkała kaczka dziwaczka…”, a zabawne pełne humoru historyjki uczą  i wychowują, ośmieszają naganne zachowanie, a pochwalają dobre. Konkurs przeznaczony był dla uczniów z klas I-III. Swoje talenty recytatorskie prezentowało 14 uczestników. Komisja Konkursowa w składzie: pani mgr Jolanta Konior i pani mgr A. Szuryn  z przyjemnością obejrzały przygotowane prezentacje. Ocenie podlegał dobór repertuaru, kultura słowa, znajomość tekstu, ogólny wyraz artystyczny. Jury nie miało łatwego zadania , ponieważ uczestnicy włożyli dużo serca w przygotowania do konkursu.

Wyniki są następujące:
I miejsce – Franciszek Garbacz kl. III ”b”,
II miejsce – Maria Chmielowiec kl. III „b”,         
III miejsce – Anna Ryczko kl. III „b oraz Jakub Szewc kl. II.
Na uczestników czekały dyplomy i nagrody. Wszystkim gratulujemy talentu! 
Wycieczka klas trzecich do Kazimierza Dolnego.

Dnia 6 czerwca 2017 roku klasy III a i III b, pod opieką p. B. Kargol i M. Pintal, uczestniczyły w całodniowej wycieczce do Kazimierza Dolnego. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum Przyrody. Następnie ekobusami udaliśmy się do Wąwozu Korzennego. Wróciliśmy na Rynek i zabytkowymi uliczkami przeszliśmy na Zamek,  Basztę z XIII wieku oraz Górę Trzech Krzyży, z której podziwialiśmy panoramę miasta. Kazimierz Dolny to niezwykle malownicze miasteczko nad Wisłą. Większość budowli charakteryzuje czerwona dachówka, bielone od zewnątrz ściany i kamienne podmurówki. Wszystkie domy utrzymane są w godnym podziwu porządku, dzięki czemu miasteczko ma specyficzny charakter, urok i wdzięk. W Kazimierzu zwiedziliśmy również kościół farny św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja, który posiada jedne z najstarszych zachowanych organów
w oprawie modrzewiowej. Ostatnim etapem naszej wycieczki był rejs statkiem po Wiśle, podczas którego podziwialiśmy panoramę Kazimierza Dolnego i Janowca. Wszystko, co dobre kiedyś się kończy, więc po wyczerpaniu wszystkich punktów programu wycieczki, wyruszyliśmy w drogę powrotną. Wycieczka była bardzo udana, a wspomnienia z niej na długo pozostaną w naszej pamięci.

 
Wycieczka klasy IV do Kazimierza Dolnego

25 maja uczniowie klasy  IV pod opieką p. M. Kruk i p. E. Szałegi udali się w bardzo urocze miejsce, a mianowicie do malowniczego Kazimierza Dolnego. Po trzygodzinnej podróży przybyliśmy na miejsce. Miasteczko posiada ogromną ilość obiektów i miejsc zabytkowych. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum Przyrody, po którym oprowadziła nas pani przewodnik Alicja Kwiecińska. Wszystkim bardzo podobała się bogata ekspozycja zwierząt, niektóre z nich można spotkać też i w naszej okolicy. Następnie zwiedziliśmy kościół farny św. Jana Chrzciciela i Bartłomieja. Potem udaliśmy się na wzgórze zamkowe i podziwialiśmy widoki z baszty. Wspięliśmy się po wysokich stopniach na Górę Trzech Krzyży. Panorama jest chyba piękniejsza od zamkowej! Ustawione na szczycie krzyże stoją tu od trzystu lat jako pamiątka po epidemii cholery, która nawiedziła miasto. Dziś są jedną z największych atrakcji Kazimierza Dolnego. Po tych wspinaczkach niektórzy zaczynali już narzekać, ale to nie był jeszcze koniec zwiedzania. Udaliśmy się na renesansowy rynek, który jest największą atrakcją tego miasteczka. Potykając się o kocie łby zerkaliśmy z podziwem na pełne przepychu kamienice znamienitych rodów Przybyłów, Celejów i Górskich zdobione wspaniałymi motywami. Jednak najciekawsze w tym miejscu były stragany z pamiątkami.

Potem pojechaliśmy  melexami do Wąwozu Korzeniowego. Wystające, poskręcane fantastycznie korzenie drzew rosnących na skarpach nadały mu imię i sławę. Wchodząc w Wąwóz Korzeniowy mieliśmy wrażenie, że jesteśmy w świecie baśni. Niezwykłe światło, przezierające przez korzenie i pnie zlewające się z lessowym podłożem i zielenią sprawiają, że wrażenia kolorystyczne są tu zdumiewające. Po tych niezapomnianych przeżyciach, których dostarczył nam Wąwóz, wróciliśmy na rynek, tam obok studni rozstaliśmy się z naszą miłą panią przewodnik. Był więc w końcu czas na zakup pamiątek z wycieczki. Na zakończenie odbyliśmy rejs statkiem „PIRAT” po Wiśle.

Do domów wróciliśmy wieczorem, zmęczeni, ale pełni wrażeń z setkami zdjęć w telefonach i różnorodnymi pamiątkami.

 
WYCIECZKA KLASY VI

2 czerwca punktualnie o godzinie 5:00  rano klasa VI wraz z wychowawczynią  panią D.  Reichert wyruszyła na wycieczkę do Krakowa i w jego okolice. Po czterech godzinach podróży dotarliśmy do pierwszej atrakcji zaplanowanej na ten dzień, Ogrodu  Zoologicznego w Krakowie. Krakowski Ogród Zoologiczny powstał w 1929 roku, na terenie krakowskiego Lasu Wolskiego. Sądzę że największą atrakcją tego zoo jest wybieg z pingwinami. Ciekawym doświadczeniem było zobaczyć po raz pierwszy na oczy tego sympatycznego ptaka. Oprócz pingwinów zobaczyliśmy również: tygrysa, słonie, surykatki, lemury, manula. Po opuszczeniu zoo, udaliśmy się od miejscowości Zator, gdzie mieści się największy w Polsce park rozrywki - Energylandia. To  ok. 50 km od Krakowa. Na terenie parku znajduje się mnóstwo atrakcji.  Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Najciekawsza, zdaniem naszej klasy, była kolejka o nazwie: Formuła Roller Coaster w strefie kolejek ekstremalnych, to słowo ekstremalne chyba nas najbardziej przyciągnęło. Ale Energylandia to nie tylko zabawa dla ludzi lubiących mocne wrażenia, ale także moc atrakcji dla młodszych i ich rodziców. Między innymi Bajkolandia, strefa familijna oraz strefa gier i zabaw np. Turbo Suszarka. Po czterech godzinach zabawy wróciliśmy do Krakowa. Zmęczeni, ale szczęśliwi obejrzeliśmy z wielką ciekawością  piątą i ostatnią już część filmu o piracie zwanym Jackiem Sparrowem  pod tytułem „Piraci z Karaibów- zemsta Salazara”.

Po filmie udaliśmy się już w drogę powrotną do domu. W Krzeszowie zameldowaliśmy się po godzinie 22.00. Wycieczka była naprawdę udana, wszystkim się podobała.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 34

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox