Aktualności Szkoła Podstawowa

Aktualności tylko ze szkoły podstawowej„Międzyszkolnym Konkursie z Języka Niemieckiego”.

14 czerwca uczniowie klasy VII z naszej szkoły oraz ze Szkoły Podstawowej w Bystrem i Publicznej Szkoły Podstawowej w Krzeszowie Górnym zmierzyli się w „Międzyszkolnym Konkursie z Języka Niemieckiego”. Siódmoklasiści rozwiązując zadania testowe mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w zakresie: słuchania, rozumienia tekstu czytanego, zastosowania poznanych struktur gramatycznych i leksykalnych w praktyce. Czekając w niepewności na wyniki uczniowie mieli okazję poznać swoich rówieśników z pobliskich szkól podczas zabaw integracyjnych.

Uczestnicy konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom znajomości języka niemieckiego, zajmując następujące lokaty: I miejsce – Bartłomiej Waliłko (SP Krzeszów), II miejsce – Jagoda Sałek (SP Bystre), III miejsce – Jakub Femiak (SP Bystre).

Na zakończenie pani dyrektor Krystyna Boćko pogratulowała uczestnikom zdolności językowych i wręczyła zwycięzcom dyplomy oraz nagrody. Pozostali uczestnicy otrzymali słodkie nagrody pocieszenia i wrócili na lekcje do swoich szkół. Cieszymy się, że takie wydarzenie miało miejsce w szkole i w najbliższych latach na pewno będziemy kontynuować podobne działania.

 
WYCIECZKA KLAS SZÓSTYCH DO SANOKA, RYMANOWA I SOLINY

6 czerwca 2018 r. klasy VI a, VI b i część klasy V wybrały się na wycieczkę po uroczych zakątkach Podkarpacia i Bieszczad. Na początku uczniowie zwiedzili Muzeum Architektury Ludowej w Sanoku. Na tzw. rynku galicyjskim odwiedzili m. in. pochodzące z XIX w. dom żydowskiego rzemieślnika, aptekę, studio fotograficzne i sklep kolonialny. Obejrzeli też chaty Łemków i Bojków, cerkiew oraz kościół unicki. W Rymanowie Zdroju uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda produkcja szkła artystycznego w hucie szkła „Sabina”, a nawet mieli okazję sami popróbować tej trudnej sztuki pod okiem samego właściciela, pana K. Rysza. Zwiedzili też wystawę przepięknych wytworów ze szkła prezentowanych w tamtejszej galerii. Zwieńczeniem dnia była wyprawa nad Solinę, spacer tamą i rejs statkiem po Zalewie Solińskim. Wycieczka przyniosła mnóstwo niezapomnianych wrażeń, dała okazję do nauczenia się czegoś nowego i pozwoliła po prostu odpocząć od trudów szkoły, będąc zapowiedzią  zbliżających się wakacji.

 
Wycieczka klasy 7

17 maja klasa siódma udała się na wycieczkę do dawnej stolicy Polski-Krakowa. Opiekunami była wychowawczyni Danuta Reichert i pani Wioleta Żołopa. Zebraliśmy się wszyscy na wyznaczoną godzinę na przestanku głównym w Krzeszowie o godzinie 5.00 rano. Podróż trwała około 4 godzin. Jadąc, z niepokojem patrzyliśmy w niebo, bo właśnie na ten dzień zapowiadano ulewny deszcz. Gdy podjechaliśmy pod Wzgórze Wawelskie ,czekała tam już na nas pani przewodnik. Zwiedzanie Krakowa rozpoczęliśmy od katedry na Wawelu, gdzie mieliśmy okazję dotknąć Królewskiego Dzwonu Zygmunta. Dowiedzieliśmy się, że ten spiżowy kolos został odlany w 1520 roku przez ludwisarza z Norymbergii- Hansa Bohema i zawieszony na specjalnie do tego celu nadbudowanej starej wieży obronnej. W czasach niewoli, ale i dziś, Dzwon Zygmunta jest jednym z najważniejszych skarbów narodowych. Następnie zwiedziliśmy Katedrę Wawelską, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć berło królewskie oraz relikwię krwi św. Jana Pawła II. Następnie udaliśmy się do kościoła św. Piotra i Pawła, gdzie zobaczyliśmy Wahadło Foucaulta. W strugach deszczu zwiedziliśmy Rynek Główny, gdzie dało się słyszeć hejnał z Wieży Mariackiej. Przemoczeni udaliśmy się autokarem w okolice Nowego Wiśnicza do pochodzącego z XIV wieku Zamku w Wiśniczu. Z tarasu zamkowego pomimo deszczu mogliśmy podziwiać cudowny widok na naszą dawną stolicę. Ostatnim i bardzo ciekawym punktem wycieczki była Kopalnia Soli w Bochni, gdzie spędziliśmy około 4 godziny. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od zjazdu dawnym szybem kopalnianym wraz z przewodnikiem 250 metrów pod ziemię. Dowiedzieliśmy się, iż kopalnia ta powstała w 1248 roku, a do roku 1990 wydobywano jeszcze w niej sól .Obecnie jest ona wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pod ziemię razem z przewodnikiem rozpoczęliśmy zwiedzanie podziemnych komór solnych i korytarzy, a nawet co zrobiło na mnie wrażenie- podziemną kaplicę. W zwiedzaniu towarzyszyły nam również multimedialne postacie: duch mnicha z zakonu cystersów, żupnicy z Genui oraz książęta polscy ,którzy w ciekawy sposób opowiadali historie ze swoich czasów związane z wydobyciem soli. Na tym zakończyliśmy wycieczkę i zmęczeni wróciliśmy do Krzeszowa około godziny 23.00.

Wycieczka byłaby o wiele bardziej udana, gdyby nie ulewny deszcz, ale myślę, że i tak była niezapomniana.

Judyta

 
Bolestraszyce – Krasiczyn - Przemyśl
8 czerwca 2018 roku odbyła się wycieczka klas IVa, IVb i V. Uczniowie wyruszyli o 7 rano w kierunku Arboretum w Bolestraszycach. Następnie udali się do Krasiczyna aby obejrzeć jeden z najpiękniejszych skarbów architektury w Europie – Zamek w Krasiczynie. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Przemyśla z przewodnikiem. Uczniowie zobaczyli m.in. Bazylikę Archikatedralną, Muzeum Dzwonów i Fajek oraz lochy w podziemiach zamku. Do domu wszyscy wrócili zmęczeni ale zadowoleni.
 
Gminny konkurs ortograficzny MISTRZ ORTOGRAFII kl. IV-VII

11 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się gminny etap konkursu ortograficznego " Mistrz ortografii" dla uczniów klas IV-VII. Wzięło w nim udział siedmioro uczniów: troje uczniów z PSP w Bystrem i cztery uczennice z naszej podstawówki. Uczestnicy konkursu pisali dyktando. Trzy uczennice, które napisały najlepiej tekst dyktanda, czyli zrobiły najmniej błędów, będą reprezentowały naszą gminę na powiatowym konkursie ortograficznym "O złote pióro starosty" w Nisku. Są to dziewczęta z naszej szkoły :   Marcelina Łuczyn kl. VIb ( I miejsce),  Natalia Wraga kl. VIa ( II miejsce) i Lena Sekulska  ( III miejsce). Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie Iwona Hulak,  Jolanta Konior i Paulina Młynarska. Dziewczętom gratulujemy i życzymy powodzenia w  etapie powiatowym.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 38

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox