Zespół Szkół w Krzeszowie - Strona główna - Aktualności ZS
„Moja Ojczyzna”- Powiatowy Konkurs Recytatorski

27 kwietnia 2018r.  w Ulanowie odbył się  Powiatowy Konkurs Recytatorski pt. „Moja Ojczyzna”. Rok 2018 jest rokiem 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego organizatorzy konkursu chcieli oddać hołd tym  wszystkim, którzy poprzez walkę zbrojną lub piórem dążyli do wolnej Polski.  Konkurs miał na celu popularyzowanie i pogłębianie znajomości polskiej poezji patriotycznej i kształtowanie wrażliwości na piękno ojczystego języka. W konkursie wzięło udział ponad stu uczestników w pięciu kategoriach. Naszą szkołę reprezentowało dziesięcioro uczniów: Klaudia Kołpa  kl. I, Gabriela Dziedzic kl. IVa, Emilia Bigos kl. IVa, Franek Garbacz kl. IV b, Agata Dziedzic kl. V, Magda Chudy kl. VII, Bartek Ryczko kl. VII, Lidia Mroczek kl. III b, Klaudia Toniak kl. IIb i Agata Schiffer kl. IIb.  Uczniów do konkursu przygotowywały panie: Małgorzata Pintal, Paulina Młynarska, Halina Kuryś i Jolanta Konior.

Moc poetyckiego słowa w wykonaniu naszych uczniów dostrzegło i doceniło jury konkursu.

Klaudia Kołpa z kl. I  zajęła II miejsce w kategorii  uczniów klas I-III.

Magda Chudy z kl. VII  zajęła II miejsce w kategorii uczniów  klas VII SP, II i III Gimnazjum , Lidka Mroczek z kl. IIIb zdobyła wyróżnienie w tej samej kategorii.

Zwyciężczyniom gratulujemy  i życzymy jeszcze wielu sukcesów.

 
Sobota logopedyczna - informacja dla rodziców
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nisku (ul. Paderewskiego 4) zaprasza w dniu 28.04.2018 r (sobota) w godzinach 8.00-12.00 na bezpłatne konsultacje logopedyczne. Nie jest wymagane skierowanie. Przewidziana jest również możliwość zbadania słuchu dzieciom powyżej 5 roku życia.
Krystyna Boćko - dyrektor szkoły
 
Egzaminy gimnazjalne 2018

Do trzydniowego egzaminu gimnazjalnego (18 – 20. 04.2018 r.) przystąpiło 36 uczniów naszego Gimnazjum. W dniu 18.04.2018 r. egzamin gimnazjalny z historii i wiedzy o społeczeństwie rozpoczął się dokładnie o godz. 9.00. Na rozwiązanie bloku zadań uczniowie mieli 60 minut. Po przerwie uczniowie przystąpili do egzaminu z języka polskiego, który rozpoczął się o godz. 11 i trwał  90 minut.

W dniu 19.04.2018 r. uczniowie pisali egzamin, który sprawdzał ich wiedzę matematyczno-przyrodniczą. Pierwszy blok, który rozpoczął się o godz. 9.00 i trwał 60 minut, zawierał zadania zamknięte z nauk przyrodniczych: fizyki, geografii, chemii oraz biologii. Natomiast drugi zakres egzaminu -  matematyka, rozpoczął się o godz. 11.00 i trwał 90 minut. Arkusz egzaminacyjny zawierał zadania zamknięte i otwarte.

W dniu 21.04.2017 r. egzamin z języka obcego przeprowadzany był na dwóch poziomach. Najpierw uczniowie rozwiązywali test na poziomie podstawowym, potem - rozszerzonym. Wszyscy uczniowie naszego gimnazjum zdawali egzamin z języka angielskiego. 
„DOBRZE WIDZI SIĘ TYLKO SERCEM…” – AKCJA CHARYTATYWNA

22 i 23 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Krzeszowie odbywał się kiermasz słodkości -  akcja charytatywna, z której dochód został przeznaczony na leczenie chorego na białaczkę limfoblastyczną 28-letniego Michała Barana z Rzeszowa – kolegi jednej z pracownic krzeszowskiej szkoły.   Organizacją akcji zajął się samorząd uczniowski szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem p. A. Jaśkowskiej – Czop, p. M. Skotnickiej i p. W. Wojtak. Dzięki przychylności rodziców każdej z klas, którzy przygotowali różnego rodzaju ciasta i ciasteczka, oraz zaangażowaniu uczniów i pracowników szkoły zebrano kwotę: 1165,20 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy również p. M. Wali – Kiszce oraz p. A. Byrze i Cukierniczej Pracowni Artystycznej A&M  z Rudnika nad Sanem, którzy wsparli akcję.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzeszowie – p. K. Boćko mówi: Cieszę się, że ta inicjatywa znalazła tak duże wsparcie w naszym gronie uczniów i pracowników. To budujące, że młodzież, jak i pracownicy są tak pełni empatii i skłonni do niesienia bezinteresownej pomocy, jednocześnie solidaryzując się  w działaniach.”
Niestety, pomimo starań i licznych akcji organizowanych na terenie województwa podkarpackiego , po ciężkiej walce z chorobą M. Baran zmarł 27 marca. Jego ostatnią wolą było przekazanie pieniędzy na rzecz innych osób zmagających się z białaczką. Składamy wyrazy ubolewania rodzinie i wszystkim bliskim Michała.

 
Wielkanocne życzenia
a

Pełnych spokoju i radości
Świąt Wielkanocnych
mile spędzonego czasu wśród najbliższych
oraz optymizmu, uśmiechu
i wielu ciepłych, wiosennych dni

życzy
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne
i uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzeszowie
 
Informacja w sprawie organizacji Gimnazjalnych Targów Edukacyjnych

Więcej…
 
Apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2018r. nasza szkoła uczciła Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Apel w wykonaniu uczniów Gimnazjum i Szkoły Podstawowej przypomniał społeczności szkolnej, kim byli i o co walczyli żołnierze niezłomni. 4 marca, w niedzielę, Magdalena Hasiak, Emilia Dzieciuch, Aleksandra Kruk i Tomasz Węglarz jako reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w gminnej uroczystości upamiętniającej żołnierzy wyklętych, która odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzeszowie. Montaż słowno – muzyczny w ich wykonaniu, przygotowany pod kierunkiem p. A. Szuryn i p. J. Kargol przybliżył zebranym gościom cele walki żołnierzy niezłomnych i pokazał cenę, jaką musieli zapłacić za wierność ideałom, lojalność, patriotyzm.

 

 
Program i organizacja rekolekcji wielkopostnych w dniach 05 - 06.03.2018 r.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 11 z 40

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox