Zespół Szkół w Krzeszowie - Strona główna - Aktualności ZS
Wycieczka klas VII do Rzeszowa
7 lutego 2019 r. uczniowie klas VII a i VII b wraz z wychowawczyniami wyjechali na wycieczkę do Rzeszowa. W planie mieli coś dla ciała i coś dla ducha, czyli naukę gry w kręgle w kręgielni „Kula” oraz obejrzenie filmu „Mia i biały lew”. Zabawa w kręgielni była świetną odskocznią od zajęć w szkole i stanowiła już przedsmak zbliżających się ferii, natomiast mądry i wzruszający film przybliżył wszystkim problem, jakim jest wykorzystywanie dzikich zwierząt przez ludzi do działalności komercyjnej, często brutalnej i okrutnej oraz bezpowrotne ginięcie zagrożonych gatunków zwierząt.
 
Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.
Już za tydzień pożegnamy karnawał i zaczniemy duchowe przygotowanie do Świąt Wielkanocnych, dlatego zgodnie ze staropolską tradycją w naszej szkole wszyscy uczniowie i pracownicy delektowali się smakiem pączków, zakupionych przez Radę Rodziców. Dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego przypominały, że  kto w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, temu nie będzie się w życiu wiodło, dlatego też chętnych do skonsumowania pachnących przysmaków nie zabrało.

 
SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

Tuż przed feriami, 6 lutego 2019 r., uczniowie krzeszowskiej szkoły spotkali się z przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej w Nisku. Zaproszony gość omówił najistotniejsze i najpopularniejsze przyczyny pożarów w domach, a także dał dzieciom i młodzieży cenne wskazówki dotyczące zachowania w razie tego typu niebezpieczeństwa oraz przedstawił sposoby przeciwdziałania pożarom w pobliskim otoczeniu. Została poruszona również niezwykle istotna kwestia bezpieczeństwa w czasie ferii. Zebrani uczniowie z zainteresowaniem słuchali gościa, mając świadomość znaczenia jego słów, zaś na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali ulotki.

 
Oferta zajęć dla uczniów w czasie ferii zimowych
Więcej…
 
V Powiatowy Konkurs Języków Obcych dla Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych

7 lutego 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V Powiatowym Konkursie Języków Obcych dla Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych zorganizowanym przez Liceum  Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Nisku.  Konkurs został podzielony na dwie kategorie: język angielski i język niemiecki. W konkursie  języka angielskiego startowali: Bartłomiej Waliłko (szkoła podstawowa) oraz Oliwia Schiffer (gimnazjum). W konkursie języka niemieckiego startował Michał Stodulski (szkoła podstawowa).  Każdy konkurs polegał na rozwiązaniu testu leksykalno – gramatycznego z elementami wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych lub niemieckojęzycznych. Test dla gimnazjalistów zawierał również zadania sprawdzające znajomość środków językowych, a test dla uczniów szkół podstawowych- znajomość środków i funkcji językowych. Jedno z zadań zawierało elementy opisu ilustracji. Test trwał 60 minut.

Z radością informujemy że uczniowie startujący w konkursie  języka angielskiego Oliwia Schiffer oraz Bartłomiej Waliłko zajęli drugie miejsce - każdy w swojej kategorii - i tym samym uzyskali tytuł laureata. Zwycięzcom gratulujemy wysokich wyników!

 

 
Lubimy pomagać…

Szkoła Podstawowa w Krzeszowie już po raz trzeci wsparła ogólnopolską akcję charytatywną „Szlachetna Paczka”.

Więcej…
 
„Dzisiaj w Betlejem…” - spotkania wigilijne w Szkole Podstawowej w Krzeszowie

W ostatnim tydzień nauki przed przerwą świąteczną w naszej szkole zapanowała radosna atmosfera Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie wraz ze swymi wychowawcami (przy dużym wsparciu i zaangażowaniu rodziców) spędzali chwile we wspólnym gronie przy klasowym, wigilijnym stole, wśród świątecznych dekoracji i dźwięków kolęd. W czwartek. J. Kargol, p. H. Kuryś i ks. A. Łopocki przygotowali z uczniami bożonarodzeniowy występ artystyczny, który wprowadził wszystkich w magiczną atmosferę zbliżających się świąt, zaś pani dyrektor – K. Boćko – złożyła wszystkim, zarówno uczniom, jak i pracownikom, najszczersze życzenia.

 
Podziękowanie
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 38

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox