Zespół Szkół w Krzeszowie - Strona główna - Aktualności ZS
Wybory do Samorządu Uczniowskiego

26 września 2019 r.  wybraliśmy osoby, które będą naszymi przedstawicielami w tym roku szkolnym.

Więcej…
 
W KRAINIE MITÓW – WYJAZD DO NOWEJ SARZYNY

W piątek 27 września uczniowie klasy V oraz VI „a” i VI „b” pod opieką polonistki – p. H. Kuryś oraz p. J. Kargol  i p. K. Pokory mieli okazję utrwalić sobie wiadomości o kulturze antycznej, a także przypomnieć historie o Prometeuszu i Syzyfie, Ikarze oraz Minosie. Aktorzy w interesujący i przystępny sposób przenieśli na scenę teatralną najpopularniejsze greckie mity, tworząc swoistą lekcję historii dla zgromadzonych dzieci. Wyjazd był także doskonałą okazją do integracji międzyklasowej i kulturalnego spędzenia czasu poza murami szkoły.

 

 
OGNISKO KLASOWE PIĄTOKLASISTÓW

Korzystając z pięknej, słonecznej pogody, 23 września uczniowie klasy V ze swoją wychowawczynią p. A. Waliłko spędzili wspólnie czas na Błękitnym Sanie. Po lekcjach, dzięki pomocy mam, uczniowie zgromadzili się przy ognisku i piekli pachnące kiełbaski. W oczekiwaniu na przysmaki dzieci grały w tenisa ziemnego i siatkówkę plażową - długi mecz zakończył się zwycięstwem drużyny chłopców. Krzeszowski krajobraz oraz złota polska jesień zachęciły piątoklasistów do zabawy w chowanego. Na kryjówki uczniowie wybierali nietypowe miejsca, co potęgowało wesołość. Wieczorem wszyscy syci i uszczęśliwieni wspaniale spędzonym czasem wrócili do swych domów.

 
Akcja „Sprzątanie Świata-Dbamy o walory turystyczno-przyrodnicze naszej okolicy” – wrzesień 2019
23 września 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzeszowie wraz z nauczycielami Anną Kargol i Anną Szuryn uczestniczyli po raz kolejny w akcji Sprzątania Świata. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem  „Dbamy o walory turystyczno-przyrodnicze okolicy”. Głównym celem było podniesienie wśród uczniów świadomości ekologicznej i zaangażowanie w sprawy ochrony naturalnego środowiska.
Więcej…
 
„Gdzie Sanu szmer…” – POWIDLAKI
Powidlaki na terenie naszej małej ojczyzny należą już do tradycji, dlatego też 16 września 2019 uczniowie naszej szkoły wystąpili na krzeszowskiej scenie, prezentując swe zdolności wokalne i recytatorskie przed lokalną społecznością.
Więcej…
 
Uczniowie klasy VI B otrzymali list od królowej Wielkiej Brytanii, Elżbiety II

Klasę VI B spotkał duży zaszczyt. Stało się to za sprawą korespondencji, która dotarła wprost z Pałacu Buckingham w Londynie.  Otrzymaliśmy bowiem list od królowej Wielkiej Brytanii, Elżbiety II.

Więcej…
 
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

 

Więcej…
 
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/19

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 50

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox