Zespół Szkół w Krzeszowie - Strona główna - Aktualności ZS
V Powiatowy Konkurs Języków Obcych dla Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych

Więcej…
 
Lubimy pomagać…

Szkoła Podstawowa w Krzeszowie już po raz trzeci wsparła ogólnopolską akcję charytatywną „Szlachetna Paczka”.

Więcej…
 
„Dzisiaj w Betlejem…” - spotkania wigilijne w Szkole Podstawowej w Krzeszowie

Więcej…
 
Podziękowanie
Więcej…
 
O BEZPIECZEŃSTWIE W SZKOLE I POZA NIĄ - SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Więcej…
 
Szkolne Przygody Gangu Słodziaków

W miesiącu wrześniu i październiku 2018 r. nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Celem konkursu jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III. Nauczyciele  prowadzili zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem książki „Gang Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej oraz maskotek przedstawiających zwierzęta żyjące w lesie. Czytanie pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Aby wypracować nawyk codziennego czytania, każde dziecko otrzymało album z drzewkiem czytelniczym, w którym za każdy dzień głośnego (min. 10 min) czytania (dowolnej książki),  udokumentowane podpisem rodzica, otrzyma od wychowawcy naklejkę ze Słodziakiem. W ciągu  tygodnia czytaliśmy głośno opowiadania z książki „Gang Słodziaków”, uczniowie uważnie słuchali, a potem odpowiadali na pytania do tekstu. Druga indywidualna część rozstrzygnięta została w terminie późniejszym – chętni uczniowie klas I rysowali dalsze przygody Słodziaków, klasy II rysowały komiks, a klasa III pisała opowiadanie i wykonywała ilustrację.

Nagrody w konkursie na szczeblu szkolnym to maskotki Słodziaków i książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”, natomiast na szczeblu ogólnopolskim to dyplomy uznania dla wychowawców i uczniów klas I-III.

 
„Dobrze widzi się tylko sercem…” A. de Sain - Exupery MIKOŁAJKI

6 grudnia do naszej szkoły w towarzystwie uroczych śnieżynek zawitał Mikołaj. Tego dnia każdyotrzymał słodki upominek, zaś w klasach uczniowie obdarowywali się przygotowanymi wcześniej podarkami. Okres przedświąteczny w krzeszowskiej szkole to także czas poświęconywspieraniu tych najbardziej potrzebujących.W Dniu Pluszowego Misia Samorząd Uczniowski pod opieką p. W. Wojtak zorganizował kiermasz ciast i ciasteczek, zaś dochód ze sprzedaży przygotowanych przez rodziców słodkości oraz ze sprzedaży cegiełek wesprze rodzinę w ramach „Szlachetnej Paczki”.

 
ZABAWA ANDRZEJKOWA
29 listopada zgodnie z ludową tradycją polską w naszej szkole obchodzono andrzejki. Wszyscy uczniowie, zarówno maluchy, jak i gimnazjaliści, wspólnie bawili się na dyskotece. Każda z klas przygotowała stoisko z wróżbami, więc w przerwach od zabawy chętni mogli poznać sekrety swej przyszłości: nie zabrakło lania wosku przez klucz, przekłuwania serc, ciasteczek z przepowiednią czy też wróżenia z kart. Uczniowie wesoło spędzili czas w swoim gronie, bawiąc się, ale i poznając obyczaje polskie.
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 45

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox