Zespół Szkół w Krzeszowie - Strona główna - Aktualności ZS
Wśród zapachu krzeszowskich powideł…

15 września 2018 r. uczniowie naszej szkoły, zarówno ci mniejsi, jak i gimnazjaliści (pod opieką p. J. Kargol i p. H. Kuryś) po raz kolejny zaprezentowali swe umiejętności artystyczne przed szerokim gronem mieszkańców gminy Krzeszów. Występujący recytowali piękne wiersze chwalące złotą polską jesień oraz śpiewali skoczne, ludowe piosenki.        
Uczestnictwo w regionalnej imprezie nie tylko integruje dzieci i młodzież z krzeszowską społecznością, ale i uświadamia im wartość lokalnej kultury ludowej, ukazuje artyzm naszej małej ojczyzny – Krzeszowszczyzny.

 
„Nigdy w dziedzinie ludzkich konfliktów tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym” W. Churchil o polskich lotnikach z Dywizjonu 303 walczących w Bitwie o Anglię

WYJAZD DO KINA

W 2018 r. obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby przybliżyć młodzieży krzeszowskiej  piękną i chwalebną, ale niezwykle krwawą historię naszej ojczyzny, wychowawcy klas VII „a” i „b”(A. Szuryn i W. Wojtak), VIII (D. Reichert) oraz III „a” i „b” gimnazjum (A. Jaśkowska – Czop i H. Kuryś) zorganizowali wyjazd uczniów na film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” oparty na wybitnej książce  A. Fiedlera, będącej lekturą szkolną.  Ekranizacja ukazała uczniom sylwetki lotników polskich hołdujących ideałom „Bóg, Honor, Ojczyzna” oraz uświadomiła dramatyczną sytuację Polaków walczących o wolność nie tylko swej ojczyzny, ale i innych krajów europejskich.

 
„Zwycięstwo jest rzeczą ważną, lecz najważniejszy jest udział w walce…” D. Weinbaum

WIELKI SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

Podsumowanie tegorocznych wakacji okazało się dla naszych wychowanków niezwykle emocjonujące. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzeszowie, należący do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP w Krzeszowie, odnieśli wielki sukces – zwyciężyli w Ogólnopolskich Zawodach Sportowo-Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Więcej…
 
„Świat jest podtrzymywany oddechem dzieci spieszących do szkoły...”

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Więcej…
 
Informacja dla uczniów i rodziców w sprawie inauguracji roku szkolnego 2018/2019

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzeszowie informuje, że akademia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w dniu 03.09.2018 r. w budynku szkoły podstawowej (sala gimnastyczna gimnazjum).

Więcej…
 
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18

22 czerwca 2018 r. w naszej szkole uroczyście zakończono rok szkolny.

Więcej…
 
Informacja dla uczniów i rodziców w sprawie uroczystości zakończenia r. szk. 2017/2018

Więcej…
 
„Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat…” (Janusz Korczak)

Dzień Dziecka uczniowie spędzili poza murami naszej szkoły.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 41

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox