Zespół Szkół w Krzeszowie - Strona główna - Aktualności ZS
Podsumowanie projektu edukacyjnego Bohater ON

Nasza szkoła w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości włączyła się w projekt ogólnopolski  „BohaterON.

Więcej…
 
UŻYWKOM MÓWIMY: „NIE!”

29 października 2018 r. uczniowie klas IV – VIII oraz gimnazjaliści spotkali się ze starszym aspirantem – p. Jarosławem Kozą z posterunku w Harasiukach,

Więcej…
 
POLSKA POEZJA PATRIOTYCZNA - SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę 25 października 2018 r. w Szkole Podstawowej w Krzeszowie odbył się zorganizowany przez polonistki (p. J. Konior, p. H. Kuryś, p. P. Młynarską) konkurs recytatorski, zachęcający dzieci i młodzież do poznawania najpiękniejszych wierszy patriotycznych.        
Konkurs objął dwa etapy i dwie kategorie wiekowe (kl. IV – VI oraz kl. VII – VIII i gimnazjum). Początkowo wszyscy uczniowie z naszej szkoły prezentowali na forum klasowym wybrane przez siebie liryki, następnie do drugiego, już ogólnoszkolnego etapu przeszli najlepsi: Kamil Jonik (kl. IV), Emilka Bigos i Wiktoria Koluch (kl. V a), Marysia Chmielowiec, Ania Ryczko i Patrycja Węglarz (kl.  V b), Agatka Dziedzic i Julka Wołoszyn (kl. VI), a także Natalka Wraga (kl. VII a), Madzia Chudy, Jagoda Reichert i Bartek Ryczko (kl. VIII) oraz gimnazjalistki:  Ania Kusz (kl. III a) i Madzia Hasiak, Klaudia Toniak (kl. III b).

Celem konkursu była popularyzacja najpiękniejszych polskich liryków patriotycznych, doskonalenie umiejętności recytatorskich i językowych uczniów oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno ojczystej poezji.

Oceniane przez komisję było nie tylko pamięciowe opanowanie tekstu, ale także dobór repertuaru i poziom trudności wykonywanych utworów, odpowiednia modulacja i siła głosu oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Podczas akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości zwycięzcy konkursu, czyli: Agatka Dziedzic i Klaudia Toniak (I miejsce), Ania Ryczko i Madzia Chudy (II miejsce), Emilka Bigos i Madzia Hasiak (III miejsce) wystąpią na forum szkolnym.

 
Straaaaasznie fajna lekcja

24 października 2018 r. klasy trzecie gimnazjum oraz zaproszeni nauczyciele zostali zabrani w świat duchów, wampirów, straszydeł, zjaw…. Tego trudnego zadania podjęła się grupa G1 z klasy III pod opieką p. Iwony Hasiak przygotowując lekcję odwróconych ról z cyklu „uczniowie uczniom”. Uczniowie przybliżyli kolegom historię święta Halloween, opowiedzieli legendę Jack o’lantern a także zaprosili do wzięcia udziału w zwyczajach takich jak  trick or treating (cukierek albo psikus), apple bobbing (łowienie jabłek zębami) czy przebieranie się w stroje duchów, wampirów, czarownic czy innych straszydeł. Uczniowie wzięli na siebie odpowiedzialność za przebieg i pomyślność zajęć przygotowanych dla innych. Sami zgłębiali temat poszukując informacji do lekcji. Stali się niejako ekspertami w tej dziedzinie. Uczniom podobał się inny charakter lekcji, zaś zaproszeni nauczyciele zwrócili uwagę na wkład pracy uczniów, odwagę prowadzenia zajęć w obcym języku, umiejętność aktywizowania uczniów i zachęcania ich do wytężonego wysiłku. To była straaaasznie fajna lekcja.

 

 
Sukces naszych uczniów w Wojewódzkich Indywidualnych Mistrzostwach SZS w lekkiej atletyce

W dniu 20 września 2018r. na stadionie lekkoatletycznym w Stalowej Woli odbyły się Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa SZS w lekkiej atletyce z udziałem uczniów naszej szkoły. Awans do etapu wojewódzkiego uzyskali: Magdalena Fusiarz (1 miejsce) oraz Michał Łokaj (3 miejsce ) w skoku w dal, Hubert Schiffer (1 miejsce) w skoku wzwyż,  Piotr Kotuła (IIIa) w biegu na 1000m, Piotr Pudełko (kl. IIIb) w rzucie oszczepem.26 września 2018 r. w ośrodku CWKS „Resovia” w Rzeszowie odbyły się Wojewódzkie Indywidualne Mistrzostwa SZS w lekkiej atletyce. W zawodach wzięli udział uczniowie z całego Podkarpacia. Duży sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły. Piotr Kotuła (kl. III a) na dystansie 1000 m z wynikiem 2:54.71 zajął III miejsce. Natomiast Hubert Schiffer (kl. III b) w skoku wzwyż z wynikiem 1.60 m zajął IV miejsce.

5 października 2018 r. w Jarocinie odbyły się powiatowe sztafetowe biegi przełajowe. Naszą szkołę reprezentowały aż 4 grupy: dziewczęta i chłopcy z klas IV-VI (IDZ), dziewczęta i chłopcy z klas VII-VIII oraz III gimnazjum (IMS). Zawody przebiegły bardzo pomyślnie, a konkurencje były sprawnie przeprowadzone. Dziewczęta i chłopcy musieli przebiec dystans ok.900m. 3 sztafety z naszej szkoły zajęły I miejsce (dziewczęta i chłopcy z IMS oraz dziewczęta z IDZ), natomiast sztafeta młodszej grupy chłopców (IDZ) zajęła II miejsce, awansując również do etapu rejonowego. Zawody rejonowe odbyły się 18 października 2018 r. na stadionie lekkoatletycznym w Stalowej Woli, podczas których reprezentacja chłopców starszych (IMS) zajęła II miejsce minimalnie przegrywając ze  Szkołą Podstawową z Tarnobrzega i tym samym zakwalifikowała się do zawodów wojewódzkich. Mistrzostwach Województwa w sztafetowych biegach przełajowych rozgrywane były na terenie obiektów sportowych Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej. Finał sztafet przełajowych odbywał się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych (deszcz, grad, silny wiatr). Niestety już na pierwszej zmianie przewrócił się nasz zawodnik, tracąc spory dystans do pozostałych drużyn. W tych warunkach nie udało się już nadrobić straconego dystansu i w rezultacie nasza szkoła zajęła 12 miejsce.  Serdecznie gratulujemy naszym chłopcom za walkę do samego końca pomimo przeciwności losu…


 
W LABIRYNCIE WIRTUALNYCH UZALEŻNIEŃ – SPOTKANIE Z KRZYSZTOFEM PIERSĄ

W gwałtownie rozwijającym się świecie uzależnienie od technologii, a przede wszystkim zgubny wpływ komputerowych gier oraz Internetu staje się problemem globalnym.

Więcej…
 
TOTUS TUUS – XVIII DZIEŃ PAPIESKI
16 października wszyscy Polacy kojarzą z Wielkim Polakiem i Wielkim Człowiekiem -  Janem Pawłem II.
Więcej…
 
Wybory do SU

4 października 2018 r. starsza część społeczności szkolnej, czyli klasy VII, VIII oraz III gimnazjum dokonały wyboru władz do Samorządu Uczniowskiego.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 41

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox