Zespół Szkół w Krzeszowie - Strona główna - Aktualności ZS
Sobota logopedyczna - informacja dla rodziców
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nisku (ul. Paderewskiego 4) zaprasza w dniu 28.04.2018 r (sobota) w godzinach 8.00-12.00 na bezpłatne konsultacje logopedyczne. Nie jest wymagane skierowanie. Przewidziana jest również możliwość zbadania słuchu dzieciom powyżej 5 roku życia.
Krystyna Boćko - dyrektor szkoły
 
Egzaminy gimnazjalne 2018

Do trzydniowego egzaminu gimnazjalnego (18 – 20. 04.2018 r.) przystąpiło 36 uczniów naszego Gimnazjum. W dniu 18.04.2018 r. egzamin gimnazjalny z historii i wiedzy o społeczeństwie rozpoczął się dokładnie o godz. 9.00. Na rozwiązanie bloku zadań uczniowie mieli 60 minut. Po przerwie uczniowie przystąpili do egzaminu z języka polskiego, który rozpoczął się o godz. 11 i trwał  90 minut.

W dniu 19.04.2018 r. uczniowie pisali egzamin, który sprawdzał ich wiedzę matematyczno-przyrodniczą. Pierwszy blok, który rozpoczął się o godz. 9.00 i trwał 60 minut, zawierał zadania zamknięte z nauk przyrodniczych: fizyki, geografii, chemii oraz biologii. Natomiast drugi zakres egzaminu -  matematyka, rozpoczął się o godz. 11.00 i trwał 90 minut. Arkusz egzaminacyjny zawierał zadania zamknięte i otwarte.

W dniu 21.04.2017 r. egzamin z języka obcego przeprowadzany był na dwóch poziomach. Najpierw uczniowie rozwiązywali test na poziomie podstawowym, potem - rozszerzonym. Wszyscy uczniowie naszego gimnazjum zdawali egzamin z języka angielskiego. 
„DOBRZE WIDZI SIĘ TYLKO SERCEM…” – AKCJA CHARYTATYWNA

22 i 23 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Krzeszowie odbywał się kiermasz słodkości -  akcja charytatywna, z której dochód został przeznaczony na leczenie chorego na białaczkę limfoblastyczną 28-letniego Michała Barana z Rzeszowa – kolegi jednej z pracownic krzeszowskiej szkoły.   Organizacją akcji zajął się samorząd uczniowski szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem p. A. Jaśkowskiej – Czop, p. M. Skotnickiej i p. W. Wojtak. Dzięki przychylności rodziców każdej z klas, którzy przygotowali różnego rodzaju ciasta i ciasteczka, oraz zaangażowaniu uczniów i pracowników szkoły zebrano kwotę: 1165,20 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy również p. M. Wali – Kiszce oraz p. A. Byrze i Cukierniczej Pracowni Artystycznej A&M  z Rudnika nad Sanem, którzy wsparli akcję.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzeszowie – p. K. Boćko mówi: Cieszę się, że ta inicjatywa znalazła tak duże wsparcie w naszym gronie uczniów i pracowników. To budujące, że młodzież, jak i pracownicy są tak pełni empatii i skłonni do niesienia bezinteresownej pomocy, jednocześnie solidaryzując się  w działaniach.”
Niestety, pomimo starań i licznych akcji organizowanych na terenie województwa podkarpackiego , po ciężkiej walce z chorobą M. Baran zmarł 27 marca. Jego ostatnią wolą było przekazanie pieniędzy na rzecz innych osób zmagających się z białaczką. Składamy wyrazy ubolewania rodzinie i wszystkim bliskim Michała.

 
Wielkanocne życzenia
a

Pełnych spokoju i radości
Świąt Wielkanocnych
mile spędzonego czasu wśród najbliższych
oraz optymizmu, uśmiechu
i wielu ciepłych, wiosennych dni

życzy
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne
i uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzeszowie
 
Informacja w sprawie organizacji Gimnazjalnych Targów Edukacyjnych

Więcej…
 
Apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2018r. nasza szkoła uczciła Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Apel w wykonaniu uczniów Gimnazjum i Szkoły Podstawowej przypomniał społeczności szkolnej, kim byli i o co walczyli żołnierze niezłomni. 4 marca, w niedzielę, Magdalena Hasiak, Emilia Dzieciuch, Aleksandra Kruk i Tomasz Węglarz jako reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w gminnej uroczystości upamiętniającej żołnierzy wyklętych, która odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzeszowie. Montaż słowno – muzyczny w ich wykonaniu, przygotowany pod kierunkiem p. A. Szuryn i p. J. Kargol przybliżył zebranym gościom cele walki żołnierzy niezłomnych i pokazał cenę, jaką musieli zapłacić za wierność ideałom, lojalność, patriotyzm.

 

 
Program i organizacja rekolekcji wielkopostnych w dniach 05 - 06.03.2018 r.

Więcej…
 
Koncertowy zawrót głowy

21 lutego 2018 r.  w naszej szkole wystąpił duet smyczkowy - panowie Krzysztof Orzechowski i Wojciech Marcinkowski.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 36

Zespół Szkół w Krzeszowie
Ul. Ulanowska 7
37-418, Krzeszów
tel./fax : (15) 8798315

www.zskrzeszow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Do oglądania strony polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox